Nowy numer 45/2018 Archiwum

Napędzani Wisłą

To powstałe niedawno partnerstwo ma na celu promowanie królowej polskich rzek.

Partnerstwo tworzą zarówno osoby prywatne jak i organizacje pozarządowe, w tym zwłaszcza Fundacja Fundusz Lokalny SMK w Zbydniowie, OSP z Kotowej Woli, Zaleszan, Zbydniowa, Rzeczycy Długiej, Dymitrowa Małego i Stalowej Woli, Chorągiew Ziemi Sandomierskiej oraz gminy Stalowa Wola, Nową Dęba, Baranów Sandomierski i Zaleszany.

Jedną z pierwszych inicjatyw partnerstwa w Roku Wisły był czterodniowy spływ tą rzeką z Sandomierza do Warszawy. Wzięło w nim udział 55 osób na 12 łodziach, głównie strażackich.

W spływie uczestniczyło 55 osób na 12 łodziach   Spływ
W spływie uczestniczyło 55 osób na 12 łodziach
Fundacja Napędzani Wisłą
- Zasadniczą ideą organizacji spływu było odkrywanie uroków Wisły, tak naprawdę nie do końca jeszcze poznanych. Ponadto, w Warszawie, wzięliśmy także udział w uroczystościach 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na miejscu dołączyliśmy do kilkudziesięciu innych wodnych pojazdów i w zwartym szyku przepłynęliśmy od Podzamcza do portu czerniakowskiego. Tam punktualnie o godz. 17. włączyliśmy syreny na naszych łodziach - mówi Sebastian Nabrzeski, jeden z partnerów fundacji „Napędzani Wisłą”.

Cztery dni na łodziach   Spływ
Cztery dni na łodziach
Fundacja Napędzani Wisłą
W przyszłości fundacja zajmie się nie tylko organizacją spływów po Wiśle, ale także utrzymanie jej w czystości.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy