Nowy numer 46/2018 Archiwum

Jezus w Sandomierzu

Pod takim hasłem przeprowadzili akcję ewangelizacyjną wśród mieszkańców i turystów.

Akcja to strzał w dziesiątkę. – Przypomniały mi się słowa papieża Franciszka z Krakowa, żeby młodzi zeszli z kanapy i ewangelizowali. Myślę, że należy się im uznanie. Może w nas jest trochę obawy, żeby do nich dołączyć – mówił Krzysztof Skiba, turysta z Puław.

Zachwyt turystów

– Byliśmy zaskoczeni tym, co dzieje się na Rynku. Dużo roztańczonych i rozśpiewanych młodych, bardzo pozytywnie odebraliśmy zaproszenie do wspólnej zabawy, z której najbardziej ucieszyły się dzieci. Całą rodziną przeszliśmy trasę gry kerygmatycznej, która nas zaskoczyła i dała dużo do myślenia. Bardzo pozytywnie odbieramy tę akcję – mówiła pani Angelika, która przyjechała do Sandomierza z Przemyśla. – Jest to bardzo ciekawa inicjatywa, żeby wychodzić z Ewangelią do ludzi na ulice, szczególnie tu, w Sandomierzu, mieście turystycznym. Ja z rodziną też jestem tutaj wakacyjnym przejazdem, ale myślę, że ta chwila, na którą się zatrzymałem przy młodych, jest cenna, bo przypomina nam o tym, co najważniejsze, o wierze, o naszym poszukiwaniu Boga. Nawet będąc w drodze wakacyjnej, czy tej życiowej, powinniśmy pamiętać o Jego bliskości – mówił Janusz Pasik z Krakowa.

Dostępne jest 41% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy