Nowy numer 08/2020 Archiwum

Srebrni rycerze

Ćwierć wieku temu w Wielowsi powstała grupa Rycerstwa Niepokalanej.

Przez dwadzieścia pięć lat działalności ruchu maryjnego jego członkowie włączali się w wiele inicjatyw religijnych, społecznych i dobroczynnych. Obecnie we wspólnocie jest zgromadzonych ponad 80 osób w tym czynnych 50 Rycerzy Niepokalanej. - Każdy Jubileusz związany jest z wyrażeniem wdzięczności Panu Bogu i ludziom za dokonane dobre dzieło. Tak również jest obecnie, kiedy obchodzimy 25 lat istnienia i działalności Rycerstwa Niepokalanej w Wielowsi. Obecnie opiekę nad wspólnotą rycerstwa sprawuje siostra Agata i chcemy modlić się aby coraz więcej ludzi włączało się do tego ruchu maryjnego – podkreślała siostra Terezja OP, założycielka wspólnoty w Wielowsi.

Srebrni rycerze   Odnowienie aktu oddania Niepokalanej ks. Tomasz Lis /Foto Gość Obchody jubileuszu rozpoczęła wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w kaplicy sióstr Dominikanek, następnie członkowie Rycerstwa Niepokalanej spotkali się w na agapie gdzie wspominano minione lata wspólnej działalności. - W roku 1992 r., kiedy to do miejscowej wspólnoty sióstr Dominikanek przybyła s. Terezja, tchnęła w nas ducha maryjnego tworząc fundamenty pod Rycerstwo Niepokalanej. Kolejne lata pokazały, że wiele osób chciało działać i wspomagać duchowo tę formę duszpasterską. Wiele osób z początku przyglądało się działalności Rycerstwa. Z czasem kolejne osoby dołączały, aby wspierać modlitewnie i religijnie założenia propagowane przez Rycerstwo Niepokalanej – wspominali członkowie rycerstwa.

Srebrni rycerze   Wspólna modlitwa w kościele ks. Tomasz Lis /Foto Gość Swoimi wspomnieniami podzieliła się także siostra Terezja, założycielka wielowiejskiego rycerstwa, która obecnie pracuje w Kanadzie. – Gromadząc przed laty osoby do wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej chciałam zaszczepić w nich to wielkie pragnienie, które było w sercu ojca Maksymiliana Kolbego, aby zdobyć cały świat dla Niepokalanej – wspominała siostra. Celem Rycerstwa Niepokalanej jest zawierzenie swojego życia, wszystkich problemów i nadziei Matce Bożej Niepokalanej i wypraszanie u Boga, przez potężne wstawiennictwo Maryi, łaski nawrócenia grzeszników, zbawienia świata oraz dawanie swoim postępowaniem świadectwa życia zgodnego z Przykazaniami Bożymi. Wierność Bogu w dzisiejszym świecie jest bardzo trudna. Rycerstwo, jak sama nazwa wskazuje, to walka, ale walka nie orężem tylko modlitwą zanoszoną przez Maryję do Boga – przypominała siostra Terezja.

Członkowie Rycerstwa Niepokalanej noszą tzw. Cudowny Medalik z wizerunkiem Niepokalanej, jako znak przynależności do Maryi.

Srebrni rycerze   Papieskie błogosławieństwo dla członków Rycerstwa Niepokalanej ks. Tomasz Lis /Foto Gość Z okazji obchodzonego jubileuszu 25 lat działalności wspólnota Rycerstwa Niepokalanej w Wielowsi otrzymała od papieża Franciszka specjalne błogosławieństwo. Dalszą częścią obchodów jubileuszu ruchu maryjnego była Msza św. dziękczynna w kościele parafialnym, podczas której członkowie odnowili swoje zawierzenie Niepokalanej.

Rycerstwo Niepokalanej założył św. Maksymilian Kolbe. Jego celem jest starać się o nawrócenie grzeszników i tych, którzy jeszcze nie poznali Chrystusa, zwłaszcza o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła, o zjednoczenie chrześcijaństwa oraz o uświęcenie wszystkich pod opieką i za pośrednictwem Niepokalanej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama