Nowy numer 46/2018 Archiwum

Jest bezpieczniej

Mieszkańcy Orlisk i Wrzaw doczekali się nowych chodników.

Zakończyła się prace związane z II etapem zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1091R relacji Sokolniki - Orliska w zakresie budowy chodnika w miejscowości Orliska”.

Inwestycja ta była bardzo oczekiwana przez mieszkańców wioski.

- Bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców to dla nas aspekty kluczowe - mówi starosta tarnobrzeski Paweł Bartoszek. - Za nami kolejne ważne inwestycje, mające na celu ich poprawę.

Nowo wybudowany chodnik przebiega na całej długości Orlisk.

W najbliższych dniach przewidziany jest także oficjalny odbiór nowego chodnika przy drodze powiatowej nr 1089R we Wrzawach. - Celem realizacji III etapu rozbudowy chodnika jest połączenie go z drogą wojewódzką nr 854 na odcinku Wrzawy - Gorzyce. Dalszy etap prac realizowany będzie ze środków pochodzących z budżetu gminy Gorzyce oraz pieniędzy przekazanych przez podkarpacki urząd marszałkowski. Roboty obejmą odcinek od tzw. przystanku Wrzawskiego przy drodze krajowej nr 77 do przeprawy promowej na Sanie - informuje starosta.

Dotychczas przeprowadzone inwestycje sfinansowane zostały przez starostwo powiatowe w Tarnobrzegu oraz gminę Gorzyce.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy