Nowy numer 46/2018 Archiwum

Tablet za selfie

Wystarczy tylko uruchomić wyobraźnię, pstryknąć i być może we wrześniu jedna z nagród trafi do kogoś ze szczęśliwców.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza, Stowarzyszenie „Zielona Stalówka” oraz Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli zorganizowały konkurs „Eko-Fotka z książką”.

- Dlaczego w nazwie jest eko? Gdyż chcieliśmy zwrócić uwagę na drzewko solarne, które stoi w sąsiedztwie budynku biblioteki, jako na źródło niekonwencjonalnego pozyskiwania energii. Dlatego postanowiliśmy połączyć ten element z promocją czytelnictwa - wyjaśnia Beata Życzyńska z Działu Promocji MBP w Stalowej Woli.

Zasady konkursu są bardzo proste. - Chodzi o wykonanie fotografii w dowolnej technice, za pomocą aparatu fotograficznego, czy telefonu komórkowego. Ważne, by znajdował się na niej uczestnik konkursu trzymający w rękach książkę, ukazany na tle drzewka solarnego z widocznym w tle budynkiem biblioteki - zaznacza Beata Życzyńska. - Może zatem być to zdjęcie tradycyjne, zrobione przez kogoś lub selfie.

Konkurs skierowany jest do młodzieży w wieku 13-18 lat pochodzącej z powiatu stalowowolskiego. Zdjęcie w wersji elektronicznej należy przesłać na adres: konkurs@mbpstalowawola.pl, w treści umieścić imię, nazwisko i numer telefonu.

Ponadto należy pobrać ze strony internetowej biblioteki - www.biblioteka.stalowawola.pl w zakładce „konkursy” - oświadczenie o wyrażeniu zgody na wykorzystanie danych osobowych oraz wizerunku w promocji konkursu, a także umowę o przeniesienie praw autorskich.

W przypadku nieletnich uczestników konkursu dokumenty winien podpisać rodzic. Dokumenty można przesłać pocztą elektroniczną lub złożyć w siedzibie biblioteki przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 w Stalowej Woli.
- W konkursie liczyć się będzie przede wszystkim pomysłowość, walory artystyczne oraz kultura samego obrazu - podkreśla Beata Życzyńska.

Czas na zrobienie zdjęcia i wysłanie jest do 31 sierpnia. Ogłoszenie wyników nastąpi zaś we wrześniu, o czym biblioteka będzie informować uczestników. Do wygrania zaś są atrakcyjne nagrody: tablet, czytnik e-booków oraz powerbank.

Drzewko solarne zostało uruchomione jesienią ubiegłego roku. Jest jednym z nielicznych przykładów tego typu urządzenia w Europie. Obok Stalowej Woli swoje drzewka zasilane energią słoneczną mają Madryt, Paryż oraz Wiedeń.

Oświetlenie drzewka i terenu wokół niego zapewniają baterie słoneczne. Ponadto u jego podstawy znajdują się wtyczki i gniazda USB, pozwalające na naładowanie urządzeń mobilnych. Ci, którzy zechcą pod nim usiąść mogą skorzystać z darmowego dostępu do Wi-Fi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy