Nowy numer 46/2018 Archiwum

Akumulatory ducha

„Sługa Niepokalanej” to hasło tegorocznego roku pracy formacyjnej oraz wakacyjnych rekolekcji oazowych. W naszej diecezji skorzysta z nich blisko 500 młodych ludzi.

Dla wielu młodych wakacyjne rekolekcje to wspaniały czas, by wśród rówieśników dobrze się bawić, wypocząć, a równocześnie podejmować ważne tematy dotyczące życia, wiary oraz duchowej formacji. – Wiele osób nas pyta, dlaczego jeździmy na oazę. Odpowiedź jest jedna. Bo jest to czas, który daje nam duchową siłę, wspaniałych przyjaciół i dobry wypoczynek. Taką kumulację dobra trudno odnaleźć w innych ofertach wakacyjnych – podkreśla z uśmiechem Kasia z Raniżowa, która już po raz siódmy uczestniczy w wakacyjnej oazie.

Miejsce dla każdego

W turnusach biorą udział osoby, które są zaangażowane w Ruch Światło–Życie, jak i te, które po raz pierwszy na takich wakacyjnych wyjazdach mają do czynienia z wypoczynkiem, formacją i modlitwą. – Oaza, można powiedzieć, to mój drugi dom, mam tutaj dużo przyjaciół, ale jest to także czas, w którym możemy poznać wielu nowych ludzi, żyjących i kierujących się tymi samymi wartościami co my. Myślę, że to bardzo ważne, byśmy mieli świadomość, że stanowimy wielką rodzinę ludzi wierzących i pragnących świadczyć o swojej wierze – dodaje Katarzyna.

Dostępne jest 20% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy