Nowy numer 24/2018 Archiwum

Kolej na wakacje

Po ubiegłorocznym sukcesie weekendowego pociągu z Kielc do Sandomierza zapadła decyzja, by uruchomić podobne połączenie ze stolicy Podkarpacia.

Wkażdy wakacyjny weekend z Rzeszowa wyrusza specjalny skład do Sandomierza. Pociąg odjeżdża rano o godz. 7.18, w królewskim mieście natomiast jest o godz. 9. Powrotny skład ma odjazd o 16.53. Pociąg kursuje przez Głogów Małopolski, Kolbuszową, Tarnowską Wolę i Tarnobrzeg. Cena biletu normalnego to 11,80 zł. Połączenia będą realizowane do 27 sierpnia we wszystkie soboty i niedziele. Aby ułatwić turystom dotarcie do serca Sandomierza, czyli Starego Miasta, na przystanek przy stacji PKP podstawiany jest autobus komunikacji miejskiej. Również po południu podkarpaccy turyści mogą skorzystać ze specjalnego przejazdu na dworzec kolejowy. Miejski autobus jest podstawiany na przystanku pod Bramą Opatowską kilkanaście minut przed odjazdem pociągu do Rzeszowa. Należy podkreślić, że przejazdy autobusami w obie strony są darmowe.

Dostępne jest 70% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma