Nowy numer 46/2018 Archiwum

Przygotowania do Ewangelizacji

Rozpoczęły się bezpośrednie przygotowania do wydarzenia, jakim będzie od 28 do 30 lipca Ewangelizacja Sandomierza.

- Dziś rozpoczyna próby chór, złożony z młodych z naszej diecezji. Oni zadbają o przygotowanie i poprowadzenie śpiewów podczas Mszy św. oraz wieczorów uwielbienia podczas tych wyjątkowych dnia, które nas czekają tutaj w Sandomierzu. Ćwiczy ponad 20 osób, do nich dołączy jeszcze zespół muzyczny - poinformował ks. Marek Kuliński, jeden z odpowiedzialnych za organizację Ewangelizacji Sandomierza.

Próba śpiewu   Próba śpiewu ks. Tomasz Lis /Foto Gość Młodzi pod okiem Miłosza Konarskiego ćwiczyli śpiewy, które mają zachęcić także innych do włączenia się we wspólną modlitwę. -

Są to przeważnie pieśni uwielbieniowe, które zaśpiewamy podczas spotkań w katedrze w piątek i sobotę. Wiele jest nowych utworów, ale ćwiczymy także tzw. „klasyki”, aby we wspólną modlitwę i śpiew włączyć także tych, którzy będą z nami. Na razie ćwiczy tylko chór, potem dołączy także „Bend”,zespół muzyczny. Wszystko po to, by już na samo wydarzenie Ewangelizacji Sandomierza wszystko było super dograne - dodał Miłosz Konarski.

  Ważne, by zgrać głosy.
ks. Tomasz Lis /Foto Gość
Z młodymi spotkał się bp Krzysztof Nitkiewicz, który podziękował za zaangażowanie i wyraził nadzieję, że wspólny wysiłek przyniesie błogosławione duchowe owoce dla miasta i turystów.

Młodych z naszej diecezji wesprze Wspólnota Gaudete z Karkowa, która współdziała w organizacji wydarzenia jakim będzie Ewangelizacji Sandomierza.

Chwila przerwy w śpiewaniu   Chwila przerwy w śpiewaniu ks. Tomasz Lis /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy