Nowy numer 46/2018 Archiwum

Oświadczenie w sprawie parafii Przędzel

W związku z artykułem w dzisiejszej elektronicznej wersji „Gazety Wyborczej” (Rzeszów), dotyczącym sytuacji w parafii Przędzel, Rzecznik Prasowy Diecezji Sandomierskiej ks. Tomasz Lis oświadcza co następuje:

Mianowanie Administratora dla parafii Przędzel i odejście dotychczasowego proboszcza, nie było spowodowane tym, jak zdaje się insynuować wymieniony z nazwiska w wywiadzie radny Rudnika, że „do biskupa wpływa mniej pieniędzy”. Jest dokładnie odwrotnie. Na prośbę byłego proboszcza ks. Leszka Kruzla, parafia Przędzel została zwolniona z opłat, które zapewniają materialne funkcjonowanie Diecezji, a Ekonom Diecezjalny polecił pisemnie proboszczowi, żeby pieniądze te zostały przeznaczone na budowę kościoła.

Kiedy zaistniała konieczność mianowania Księdza Administratora, Biskup Ordynariusz rozmawiał z delegacją parafian. Jest gotów na dalsze rozmowy z osobami, którym leży na sercu prawdziwe dobro Kościoła. Zamknięcie świątyni w niedzielę oraz sposób w jaki zostali potraktowani Wikariusz Generalny oraz Kanclerz Kurii jest niedopuszczalny i niczym nieusprawiedliwiony.

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy