Nowy numer 45/2018 Archiwum

Srebro z Paryża

Uczennice SMS Ostrowiec Świętokrzyski drugie na międzynarodowym turnieju siatkarskim.

Była to pierwsza edycja międzynarodowego turnieju piłki siatkowej dziewcząt w kategorii do 20 lat Volley Culture Paris 2017. Organizatorem turnieju był Sport Club Nord Parisien, którego prezes pan Dhakouane Ennifar zaprosił ostrowiecką drużyną do udziału w rozgrywkach. Dzięki akceptacji Dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego oraz pomocy finansowej starosty ostrowieckiego Zbigniewa Dudy młody zespół wyruszył na pierwszy tak poważny turniej siatkarski.

Ostrowiecka ekipa   Ostrowiecka ekipa Archiwum drużyny - Do udziału w turnieju wyselekcjonowałem najlepsze zawodniczki oraz uczennice SMS Ostrowiec, z którymi przez miesiąc odbywały się regularne treningi. Dziewczyny były bardzo mocno zmotywowane, aby dobrze zaprezentować się na paryskim turnieju - podkreślał Dytkowski Rafał, trener zespołu.

W turnieju uczestniczyło sześć zespołów : Richmond Volleyball South London, Volley Playa Madryt, Skjeberg Volleyballklubb, Uniwersytet St. Josef z Bejrutu, SMS Ostrowiec Świętokrzyski oraz gospodarz SCN Parisien.

Ostrowczanki wystąpiły w paryskim turnieju siatkarskim   Ostrowczanki wystąpiły w paryskim turnieju siatkarskim BadCat Photography Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. - Turniej przygotowany bardzo profesjonalnie, ponieważ sponsorem był mer Paryża. Wrażenia dla dziewczyn niesamowite, ponieważ organizacja meczów była na poziomie naszej Orlen Ligi, tzn spiker, telebim i relacja na żywo w telewizji. Każdego dnia po meczu mieliśmy przewidziany czas na zwiedzanie Paryża. Całą drużyną byliśmy w Luwrze, płynęliśmy specjalnym statkiem wycieczkowym po Sekwanie i oczywiście wjechaliśmy na wieżę Eiffla - dodaje trener.

Turniej zawodniczki z Ostrowca rozpoczęły od efektownego zwycięstwa nad drużyną gospodarzy SCNP Paris 3:0. Potem przyszła porażka z norweskim Skjeberg Volleyballklubb 1:3. Potem dziewczyny szły już jak burza, by w ostatnim meczu, który zakończył się tie break zwyciężyć ekipę Richmond Volleyball South London 3:2. W szóstce turnieju znalazły się ostrowczanki: jako najlepsza rozgrywająca Aleksandra Poziomek i atakująca Joanna Ciesielczyk.

- Cieszę się z drugiego miejsca i jestem dumny z dziewcząt. Zrobiliśmy niesamowity klimat dla naszego miasta. Wszyscy chcieli wiedzieć gdzie jest Ostrowiec Świętokrzyski bo o polskiej siatkówce, szczególnie męskiej, wiedzieli bardzo dużo. Nawiązałem kontakty z trenerami z Madrytu, Londynu, Oslo, Bejrutu oraz oczywiście z gospodarzami, co mam nadzieję zaowocuje fajną współpraca. Jako drużyna dostaliśmy już oficjalne zaproszenie na kolejną edycję turnieju w przyszłym roku – podsumował trener zespołu.

Srebro miało smak złota   Srebro miało smak złota BadCat Photography Skład zespołu: Joanna Ciesielczyk, Martyna Dobrasiewicz, Natalia Drab, Ola Spychaj, Aneta Kasprowicz, Daria Szot, Julia Zapała, Weronika Cuper, Ola Poziomek i Kinga Gadomska.
Trenerzy: Rafał Dytkowski i Iwona Kosiorowska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy