Nowy numer 46/2018 Archiwum

Stara jak nowa

Jak na razie wielki remont i przebudowa Tarnobrzeskiego Domu Kultury musi poczekać.

Są jednak pieniądze na inne prace, które zostaną przeprowadzone w zabytkowej części instytucji. Urząd Miasta otrzymał bowiem ponad 2,2 mln zł dofinansowania z Europejskiego Rozwoju Regionalnego na realizację projektu: „Rozwój instytucji kultury i zasobów dziedzictwa kulturowego miasta Tarnobrzega”. Środki z funduszu stanowią aż 85 proc. wszystkich kosztów. Miasto ze swej strony wyłoży ponad 447 tys.

- Na razie mamy pieniądze na prace w starej części naszej placówki, ale pragnę mocno podkreślić, iż władze miasta nie ustają w zabiegach o pozyskanie dotacji na planowane remont i rozbudowę nowej części - zaznacza Mariusz Ryś, zastępca dyrektora TDK.

Obecny remont, który - jak wynika z informacji udzielonej przez Urząd Miasta - ma zakończyć się już we wrześniu tego roku, obejmie mały hall, salę kameralną, salę ćwiczeń oraz zaplecze administracyjne. Wymienione zostaną instalacje sanitarna i elektroenergetyczna. Sala kameralna zyska nagłośnienie oraz oświetlenie sceniczne, a także instalację wideo. W małym hallu zostanie zamontowane profesjonalne wyposażenie wystawiennicze - zarówno oświetlenie, jak i system zawieszeń oraz półgabloty, które zdecydowanie ułatwią montaż przyszłych ekspozycji. Z pewnością istotnym nowym elementem będzie monitoring, zapewniający większe bezpieczeństwo i ochronę prezentowanych eksponatów. Prace obejmą również zewnętrzne otoczenie budynku. Powstanie iluminacja i oświetlenie na zewnątrz, przebudowane zostaną wjazd i wewnętrzny parking.

Zabytkowa część Tarnobrzeskiego Domu Kultury to dawna siedziba Towarzystwa Kasynowego Urzędniczego, wzniesiona jego sumptem w latach 1910-1911 według projektu inż. Józefa Nikodemowicza z Przemyśla (był również autorem siedziby Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” - dawne kino „Wisła”).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy