Nowy numer 46/2018 Archiwum

Megasmaczne

– Proponuję węgierską kuchnię, szczególnie langosza, czyli węgierski street food. Jest to nasze tradycyjne danie – smażony placek z dodatkami – zachęca Ronald Levai.

Od kilku lat mieszka i pracuje w Łodzi, należy do organizacji Food Truck, która promuje zdrowe, smaczne, a czasami wyszukanie jedzenie, na świecie znane jako street food. Potrawy sprzedawane są bowiem ze specjalnych pojazdów ustawionych na chodnikach przy jezdni. Kilkanaście barwnych food trucków zjechało do Stalowej Woli. Są w trasie promującej ten typ jedzenia, popularny już w dużych miastach, ale mniej znany na prowincji. – Pomysł na food trucki narodził się z pasji ludzi, którzy chcą sobie pogotować w domu. W większości nie są to zawodowi kucharze. Niektórzy podróżowali po świecie i stamtąd przywieźli ciekawe pomysły – wyjaśnia Radosław Bieńkowski z organizacji Food Truck.

Dostępne jest 55% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy