Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wręczyli Antki

Tytuły są przyznawane za szczególne osiągnięcia, w tym roku w sześciu kategoriach.

Wręczono je podczas Dni Janowa Lubelskiego. Kapituła w składzie Czesław Krzysztoń, Bożena Czajkowska, Krystyna Ćwiek, Agnieszka Kulińska, Antoni Florczak i Andrzej Łukasik zdecydowała, że Talentami Roku zostali: Magdalena Startek - uczennica PSP w Momotach Górnych, król strzelców w piłce nożnej w XVII Wojewódzkim Turnieju Tymbark w Międzyrzeczu Podlaskim, Aleksandra Szmidt, uczennica PG w Janowie Lubelskim - zdobywczyni 2 złotych medali w ogólnopolskich zawodach w pływaniu w Staszowie, Julia Fijałkowska, uczennica PSP w Janowie Lubelskim - laureatka XXI Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Legionowej w Biłgoraju i Katarzyna Bielak, uczennica PG w Janowie Lubelskim - laureatka dwóch konkursów przedmiotowych ( z j. polskiego i geografii).

Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś prezentuje statuetkę Antka   Dni Janowa
Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś prezentuje statuetkę Antka
Andrzej Capiga /Foto Gość
Antki 2016 rozdano także w kategorii Promotor Roku, a został nim Piotr Jakubiec, nauczyciel chemii w LO w Janowie Lubelskim. W tym roku jego uczeń Bartosz Kiszka zakwalifikował się do międzynarodowej olimpiady chemicznej. W tej kategorii Antka otrzymał również Bike Club z Janowa Lubelskiego.

Występy przedszkolaków   Dni Janowa
Występy przedszkolaków
Andrzej Capiga /Foto Gość
Wolontariuszem Roku zostali z kolei Zofia Widz-Baryła (przewodnicząca Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Janowie Lubelskim), Halina Drelich (dyrektorka Publicznego Przedszkola nr 3 w Janowie Lubelskim) i Jarosław Lalik (pracuje z osobami starszymi).

Zabawa w wesołym miasteczku   Dni Janowa
Zabawa w wesołym miasteczku
Andrzej Capiga /Foto Gość
Jako Firma Roku Antkiem uhonorowany został Bank Spółdzielczy w Janowie Lubelskim a Sponsorem Roku - spółka Fortako Janów Lubelski.

Jako wydarzenia Roku jury wybrało Światowe Dni Młodzieży oraz spektakl muzyczny „Król Lew” przygotowany przez Publiczne Gimnazjum w Janowie Lubelskim.

Upalna pogoda sprawiła, iż rozdanie Antków, które odbyło się w Zoom Naturze, nad janowskim zalewem oglądali nie tylko mieszkańcy Janowa Lubelskiego, ale też wielu turystów.

Organizatorzy zapewnili sporo atrakcji, w tym także dla dzieci. Największym powodzeniem cieszyło się miasteczko rozrywki z quadami i gokartami. Były koncerty muzyczne, występy baletowe i muzyczne widowiska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma