Nowy Numer 29/2018 Archiwum

W krainie bajek

Pani nurek, żołnierze, policjant, strażak i… Baba Jaga w bibliotece.

To zaledwie część niezwykłych gości, którzy pojawili się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Cel był jeden: przeczytać naszym dzieciakom ciekawe książki oraz opowiedzieć o swojej codziennej pracy.

W Filii Nr 2 gościła Marta Górecka, dziennikarka Radia „Leliwa” a zarazem pasjonatka nurkowania i pracownik OSP Stalowa Wola - sekcja ratownictwa wodnego. Dzieci z PSP nr 4 wysłuchały bajki Sławomira Żbikowskiego pt. „Tajemnica poddasza”. Uczestnicy dowiedzieli się od naszego gościa, na czym polega praca nurka, zobaczyli jak wygląda jego strój i sprzęt do pracy pod wodą. Pani nurek odpowiadała na serię pytań o najbardziej niebezpieczne, trudne i najśmieszniejsze sytuacje, jakie przydarzyły się podczas podwodnych akcji.

Z kolei uczniowie z PSP nr 9 pojawili się w naszej Filii nr 3. Nieoczekiwanie wpadła do nas Baba Jaga z wizytą. Radości i śmiechu było co nie miara, bo czarownica nie tylko przeczytała klasie bajkę, ale też poczęstowała łakociami. Filię Nr 1 odwiedzili z kolei uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3, którzy zapoznali się m.in. z jedną z przygód "Detektywa pozytywki" Grzegorza Kasdepke. Filia nr 5 zorganizowała głośne czytanie dzieciom z Przedszkola nr 4 przez... tajemniczą Królową z dalekiego kraju, która przejętym słuchaczom rozdała dary i łaskawie mianowała berłem na swoich poddanych.

W Bibliotece Głównej gościliśmy żołnierzy z 16. Batalionu Saperów w Nisku, Edytę Kiliańczyk i Artura Sokoła, którzy przeczytali dzieciom z Przedszkola nr 9 i 10 książkę „Niesforny alfabet” Grzegorza Kasdepke. Dodatkową atrakcją był pokaz sprzętu wojskowego. Dzieci mogły przymierzyć hełm i maskę. Tak wyposażone pozowały do zdjęć. Bajki czytali również: przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli - starszy aspirant sztabowy Andrzej Walczyna,kpt. Krystian Bąk z Powiatowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli oraz lotnik i mechanik samolotowy Czesław Gorczyca z Aeroklubu Stalowowolskiego - Lotnisko Turbia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma