Nowy numer 46/2018 Archiwum

Najlepsze w kraju

Reprezentacyjna Sekcja Taneczna Mażoretek z Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" pierwsza w mistrzostwach Polski.

Mistrzostwa Polski Mażoretek odbyły w tarnobrzeskiej hali MOSiR. Niżańska grupa zdobyła pierwszą nagrodę za prezentacje w przemarszu oraz drugą za układ na scenie, co w ogólnej klasyfikacji dało jej tytuł mistrza Polski.

Później dwie grupy niżańskich mażoretek, juniorki i seniorki, wzięły udział w II Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Mażoretek „Majorki”, który zorganizowano w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Pomimo dużej konkurencji, obie grupy zaprezentowały się wspaniale, co skutkowało III nagrodą dla grupy seniorek i gromkimi brawami dla grupy juniorek. Należy dodać, że grupa młodsza (juniorek) powstała zaledwie kilka miesięcy temu i tego rodzaju występ konkursowy był jej scenicznym debiutem.

Instruktorem i choreografem niżańskiej sekcji mażoretek jest Anna Stryjecka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy