Nowy numer 46/2018 Archiwum

Będa szkolić dla Jaguara

Podpisali porozumienie z Uniwersytetem Preszowskim ze wschodniej Słowacji.

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku jest pierwszą szkołą w Polsce, z którą Słowacy z Uniwersytetu w Preszowie podpisali porozumienie o współpracy. Dokument który sygnowali dyrektor RCEZ Wacław Piędel i rektor Uniwersytetu Preszowskiego prof.inż. Robert Stefko dotyczy na przykład współpracy w dziedzinie projektów badawczych, tworzenia i wdrażania programów, mobilności nauczycieli i uczniów, współpracy z różnymi instytucjami czy organizacji wydarzeń kulturalnych i wycieczek dla uczniów.

- Planujemy w naszej szkole kształcenie młodzieży i osób dorosłych chcących znaleźć zatrudnienie w przemyśle motoryzacyjnym. Uniwersytet Preszowski planuje skierować około 300 osób na kursy szkoleniowe do RCEZ w Nisku i w związku z tym władze tej uczelni prowadzą rozmowy z fabryką „Jaguara” na temat pokrycia kosztów pobytu i nauki - mówi Wacław Piędel.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy