Nowy numer 32/2022 Archiwum

Dorośli czytają

Prezydent zainaugurował tydzień głośnego czytania dzieciom.

W Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu Grzegorz Kiełb, prezydent miasta, czytał wybrane książki uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 3. Tym samym zainaugurował w Tarnobrzegu ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

- Poprosiłem, aby panie z biblioteki zaproponowały kilka książek, spośród których uczniowie wybiorą te najbardziej, ich zdaniem, interesujące - wyjaśnił G. Kiełb. - Lubiłem i nadal lubię czytać swoim dzieciom. Obecnie do snu czytam mojej 2-letniej córci. Chociaż przyznaję, że czasami zdarza się, iż to ja wcześniej zasnę niż ona. Czytanie dzieciom jest niezwykle ważne, w ten sposób wpajamy im od najmłodszych lat zwyczaj obcowania z książką. To przynosi efekty, czego przykładem jest mój najstarszy syn, który bardzo chętnie czyta różną literaturę.

Oprócz prezydenta miasta w akcji głośnego czytania wziął udział Grzegorz Biela, który na spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 w Filii nr 3 MBP uzbroił się nie tylko w wiersze, ale również autentyczne egzemplarze oraz repliki broni używanej przez polskie wojsko w czasie kampanii wrześniowej w 1939 r. Rekwizyty wzbudziły ogromne zainteresowanie, zwłaszcza wśród męskiej części słuchaczy. G. Biela rozpoczął spotkanie od pięknego i dobrze znanego utworu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”. Wyjawił powody swojego zainteresowania przeszłością, głównie historią wojskowości, do czego szczególnie przyczynił się jego syn, zapalony miłośnik historii Polski.

Dorośli czytają   Grzegorz Biela wprowadził żołnierską atmosferę Marta Woynarowska /Foto Gość Tarnobrzeska biblioteka po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję, doceniając znaczenie głośnego czytania najmłodszym. - Najlepiej do dzieci docierają ich rodzice i szkoły. Zwyczaj czytania należy rozpoczynać w wieku dziecięcym, przyzwyczajając je do sięgania po książki. Najlepszy przykład stanowią bezdyskusyjnie rodzice. Widok mamy czy taty z książką w ręku staje się dla dziecka wskazówką. Wśród naszych czytelników są dzieci jeszcze nieuczęszczające do szkoły, które zostały zapisane przez rodziców - mówiła Stanisława Mazur, dyrektor MBP w Tarnobrzegu.

Akcja będzie trwała przez cały tydzień, a zaangażowane są w nią zarówno Biblioteka Główna, jak i wszystkie filie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama