Nowy numer 42/2018 Archiwum

Wzmacniacz katedralny

Wielki sukces niżańskiej szkoły na Regionalnym Festiwalu Młodych Naukowców E(x)plory 2017 w Podzamczu Chęcińskim

Lampowy przedwzmacniacz gramofonowy, podajnik leku dla pszczół, magnetyczno-elektrostatyczny wodny filtr powietrza, zastosowanie baterii fotowoltaicznej w samochodzie osobowym, automatyczny zamek do drzwi dla niepełnosprawnych, wykonanie i badanie wzmacniacza akustycznego do zadań specjalnych - to tylko niektóre tematy badań młodych naukowców z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i LO w Nisku, które zostały zaprezentowane podczas Festiwalu Młodych Naukowców E(x)plory w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim.

Wśród laureatów regionalnego etapu tego festiwalu znaleźli się między innymi uczniowie Mikołaj Kuziora, Mateusz Chmiel i Szczepan Wołosz z RCEZ w Nisku, nagrodzeni za „Wykonanie i badanie wzmacniacza katedralnego”.

Nagrodę specjalną dla opiekuna naukowego otrzymał Marian Chrapko z RCEZ w Nisku. Nagrodę dla szkoły za największą w Polsce ilość projektów zakwalifikowanych do regionalnych etapów otrzymało RCEZ w Nisku.

Wszyscy uczniowie RCEZ i LO w Nisku, którzy zakwalifikowali się do Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory w Podzamczu, otrzymali tytuły Młodych Naukowców E(x)plory.

Finał krajowego Konkursu Naukowego E(x)plory odbędzie się od 18 do 20 października 2017 r. w Gdyni.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy