Nowy numer 42/2018 Archiwum

Muśnięte wikliną

Sobotnio - niedzielny weekend w Rudniku nad Sanem upłynął pod znakiem wikliny.

Odbyła się bowiem XVIII edycja Wikliny 2017 Rudnik nad Sanem.

W sobotę na scenie występowały dzieci z Przedszkola Miejskiego i Ochronki oraz rudnickich szkół podstawowych i gimnazjum, a w międzyczasie odbyła się parada około 200 motocyklistów.

Takie cuda tylko w Centrum Wilkliniarstwa   Wiklina 2017
Takie cuda tylko w Centrum Wilkliniarstwa
Adam Olko
Następnie zaprezentowały swoje układy taneczne zespoły z Miejskiego Ośrodka Kultury w Rudniku nad Sanem. W ramach bloku koncertów muzycznych wystąpili: zespół "Tacy Sami", Marco Antonelli i Halina Benedyk, a na zakończenie zagrał "Hit Boyz".

Na scenie zaprezentowały się dzieci i uczniowie rudnickich przedszkoli i szkół   Wiklina 2017
Na scenie zaprezentowały się dzieci i uczniowie rudnickich przedszkoli i szkół
Adam Olko
Zorganizowano także Dzień Otwartych Drzwi Centrum Wikliniarstwa, gdzie przewodnikami były przygotowani do tego „mali przewodnicy”.

W niedzielę publiczność mogła wysłuchać występu chóru „Wiklina” - Rudnicki Klub Seniora. Następnie zagrał zespół „Lola Band”, który zaprezentował przeboje muzyki tanecznej. W przerwie bloku koncertów muzycznych odbył się pokaz najnowszej kolekcji wiklinowej mody ze zbiorów Centrum Wikliniarstwa pt.: „Muśnięte Wikliną”. Zwieńczeniem wieczoru był koncert pop rock „Erannie”.

Stargany z wiklinowym wyrobami   Wiklina 2017
Stargany z wiklinowym wyrobami
Adam Olko
Do dyspozycji odwiedzających były stoiska z wyrobami rękodzieła, a także zaprezentowano sposoby wyplatania wikliny. Na stoiskach gastronomicznych można było skosztować potraw kół gospodyń wiejskich z powiatu niżańskiego oraz gulaszu z plenerowej Mega Patelni.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się bezpłatne atrakcje dla dzieci: dmuchane zjeżdżalnie, zamek do skakania, trampoliny, gigantyczne piłkarzyki, sumo, rzutki, mega szachy, malowanie twarzy i inne. Swoją działalność promują także punkty regionalnie działających grup i organizacji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy