Nowy numer 32/2022 Archiwum

Przyjdź do naszych serc

Sandomierskie czuwanie młodych przed zesłaniem Ducha Świętego.

W wigilię Zesłania Ducha Świętego młodzież i dorośli ze Szkoły odnowy wiary zorganizowali wspólne modlitwy o wylanie darów Ducha Świętego.

Po raz pierwszy odbyły się takie spotkania modlitewne w Sandomierzu. W wieczór poprzedzający uroczystość Zesłania Ducha Świętego na wzór Maryi i Apostołów modlących się w Wieczerniku młodzież i dorośli ze sandomierskiej Szkoły odnowy wiary czuwali na modlitwie wypraszając dary Ducha Świętego.

- Trwamy i świętujemy w tą wielką uroczystość jaką jest Zesłanie Ducha Świętego. Większość z nas, którzy się tutaj dziś gromadzimy, doświadczyła przyjęcia sakramentu bierzmowania i otrzymania darów Ducha Świętego, dlatego dziś będziemy wołać na nowo, aby zstąpił na nas Duch Święty z tą samą mocą z jaką zastąpił na Apostołów w Wieczerniku. Miejsce które wybraliśmy jest bardzo szczególne, to kościół Ducha Świętego, dlatego chcemy wołać tutaj, aby zstąpił na nas Duch Święty Pocieszyciel i dawca darów mnogich, abyśmy z mocą mogli wyjść na zewnątrz i głosić, że zmartwychwstały Chrystus jest pośród nas – podkreślił ks. Marek Kuliński, rozpoczynając wspólną modlitwę.

Przyjdź do naszych serc   Procesja z paschałem ks. Tomasz Lis /Foto Gość Modlitwa rozpoczęła się procesją światła zapalanego od Paschału, symbolu Chrystusa zmartwychwstałego. Następnie młodzi poprowadzili wspólne śpiewy i modlitwy uwielbienia.

Przyjdź do naszych serc   Uwielbienie Boga ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Dziś na czuwaniu zgromadziła się młodzież przezywająca oazę modlitwy oraz wszyscy, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Podobne czuwanie odbywa się także w kaplicy w Koćmierzowie, gdzie zorganizowały je osoby uczestniczące w cotygodniowych spotkania z Seminarium odnowy wiary. Mamy nadzieję, że będzie to zaczyn do wspólnego dzieła ewangelizacji Sandomierza – dodał ks. Marek Kuliński.

Podczas spotkania uroczyście odśpiewano Litanię do Wszystkich Świętych, Akatyst do Ducha Świętego. Bardzo szczególnym momentem czuwania była modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego oraz wspólne uwielbienie. Czuwanie zakończyła Msza św. wigilijna o Zesłaniu Ducha Świętego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama