Nowy numer 45/2018 Archiwum

Granie z pasją

Zespół Folkowy „Janki” z Jarocina zaprezentował swoją debiutancką płytę „Pochop”.

Zespół „Janki”, który powstał w czerwcu 2014 roku, a swoją działalność rozpoczął od „Nocy Świętojańskiej” w Jarocinie, ma za sobą wiele koncertów i konkursów muzycznych.

Muzykę wykonywaną przez zespół można sklasyfikować jako folk, ale tak naprawdę nie „zaszufladkowanie” jest tu najważniejsze, tylko radość, którą członkowie zespołu osiągają dzięki wspólnemu śpiewaniu i graniu.

Zespół tworzą: Oliwia Pliszka - wokal główny, Klaudia Kłyza - instrumenty perkusyjne, wokal, Jadzia Koziarz - skrzypce, Maciej Sobiło - akordeon, wokal, Szymon Krakowiak - gitara basowa i Łukasz Siembida - gitara elektryczna.

„Janki” to grupa młodzieży, którą połączyła wspólna pasja do muzyki. Muzyka jest dla nich zajęciem nie tylko w wolnych chwilach, ale również dobrą zabawą i ciężką pracą.

Zespół „Janki” działa przy Gminnym Ośrodku Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Jarocinie, a jego dotychczasowe ważniejsze osiągnięcia to m.in. udział w finale konkursu „Scena Otwarta” 25. jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej Mikołajki Folkowe w Lublinie, Nagroda Folkowiska konkursu dla młodych muzyków „Nowe Źródła” w Gorajcu, wyróżnienie na XII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi dziś” w Nisku i I miejsce w Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Krzeszowskie Kolędowanie 2015”.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy