Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Między wersami świata

Sukces twórców z Rzeszowa i Stalowej Woli.

Finał VI Podkarpackiego Konkursu Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają” odbył się w Zespole Szkół w Jeżowem.

Kategorię poezji zdominowały uczennice Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli, aczkolwiek I nagroda przypadła Zuzannie Irzyk z Gimnazjum Sióstr Prezentek w Rzeszowie. Dwie równorzędne II nagrody otrzymały Małgorzata Sobkiewicz i Aleksandra Walkowicz, zaś nagrodę III - Kinga Panek. Wszystkie są uczennicami stalowowolskiego gimnazjum.

W kategorii prozy I nagrodę zdobył uczeń Gimnazjum Sióstr Prezentek w Rzeszowie - Radosław Bogusz. Uczennice tego gimnazjum zdobyły także dwa inne znaczące laury: Kinga Wais nagrodę drugą, zaś Maria Trybus trzecią. Nagroda druga przypadła także Joannie Warchoł z Zespołu Szkół w Nowosielcu, zaś trzecia - Bartoszowi Konopelskiemu z Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Pysznicy.

...i poezja   Konkurs
...i poezja
Ryszard Mścisz
Kolejnej edycji Konkursu patronowali: Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Starosta Niżański Robert Bednarz, kwartalnik literacko-artystyczny „Fraza” w Rzeszowie, Związek Literatów Polskich - Oddział w Rzeszowie, Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli i Gminne Centrum Kultury w Jeżowem.

Ważnym punktem programu finału VI edycji konkursu była promocja almanachu „Pomiędzy wersami świata”, wydanego w dużej mierze z inspiracji starosty niżańskiego Roberta Bednarza i sfinansowanego przez powiat niżański.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma