Nowy numer 42/2018 Archiwum

Rekord z książką

W Stalowej Woli 287 osób przed kilka minut czytało wspólnie książki.

Byli to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, wychowankowie przedszkoli wraz z wychowawcami i opiekunami, a także wszyscy sympatycy książki, którzy wzięli udział w akcji "Jak nie czytam, jak czytam".

Akcję, podczas której starano się pobić rekord czytania w jednym momencie, po raz drugi zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli. Można było wziąć ze sobą ulubione książki, a kto zapomniał, otrzymał od bibliotekarek egzemplarze rezerwowe. Oprócz biblioteki podobne akcje zorganizowano w kilku szkołach na terenie Stalowej Woli.

...dorośli   Rekord
...dorośli
Tomasz Gotkowski
Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne. Głównym jej celem jest promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że książki są popularne wśród ich rówieśników.

W poprzednim roku w jednym momencie w całej Polsce czytało 432 tys. 608 uczniów i innych miłośników książek.

– Zależy nam na promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Jak podkreślają eksperci, nadzieją na wzrost wskaźników czytelnictwa jest dorastające pokolenie. Dziękujemy zatem wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Jak nie czytam jak czytam”, a przede wszystkim za to, że doceniają korzyści płynące z czytania – mówi Beata Życzyńska z Działu Promocji MBP.

i rodziny   Rekord
i rodziny
Tomasz Gotkowski
A przed biblioteką czytali: dzieci i wychowawcy z Przedszkola nr 9, z Przedszkola Ene Due Rabe, PSP nr 7, PSP nr 12, Gimnazjum nr 5 oraz pracownicy biblioteki Uniwersyteckiej KUL.

1 września będzie znana dokładna liczba czytających w całej Polsce w jednym momencie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy