Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zaśpiewali o Ojczyźnie

XI Rejonowy Konkurs Poezji i Piosenki Religijno-Patriotycznej "Bóg, Honor, Ojczyzna"

W Zespole Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się 11 edycja Rejonowego Konkursu Poezji i Piosenki Religijno-Patriotycznej "Bóg, Honor, Ojczyzna".

Do konkursu przystąpili uczniowie klas VI aż z siedmiu szkół podstawowych rejonu ostrowieckiego. Każdy występ recytatorski czy zaśpiewanie piosenki o tematyce religijno-patriotycznej poprzedzony był krótką prezentacją autora i jego utworu oraz pokazem multimedialnym.

Zaśpiewali o Ojczyźnie   Występy uczestników Archiwum konkursu Jury konkursowe oceniało pracę uczestników konkursu, którzy mieli wyeksponować istotne i oryginalne wątki religijno-patriotyczne w polskiej poezji i piosence.

W kategorii recytacja pierwsze miejsce zdobyła Kinga Choda za recytację wiersza pt: "Wojenna modlitwa do Matki Bożej Królowej Korony Polskiej". Drugie miejsce przyznano Weronice Machula za wykonanie wiersza pt: "Wawer" a trzecie miejsce uzyskała Amelia Bzymek za prezentację wiersza pt: "Madonna ateistów".

Zaśpiewali o Ojczyźnie   Występy uczestników Archiwum konkursu W kategorii piosenki religijno-patriotycznej pierwsze miejsce uzyskała Aleksandra Wiącek za utwór pt: "Kolęda warszawska 1939". Drugie miejsce zdobyła Maria Kosiarz za piosenkę pt: "Tarczo obronna". Trzecie miejsce przyznano Aleksandrze Wesołowskiej za utwór pt: "Taki kraj".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama