Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dobro, które można zmierzyć

Kto jeszcze nie dorzucił symbolicznej złotówki ma okazję uczynić to w najbliższych dniach.

Wciąż bowiem trwa ogólnopolska kampania Kilometry Dobra, w której w tym roku uczestniczy Stowarzyszenie ESTEKA.

- Jesteśmy jedną z 50 organizacji, które włączyły się w akcję prowadzoną przez Polski Instytut Filantropii - informuje Robert Kędziora, wiceprezes Zarządu ESTEKA. - Polega ona na zbieraniu pieniędzy przez organizacje pozarządowe na realizację ich zadań.

Ponieważ akcja jest organizowana centralnie, toteż wszystkie podmioty uczestniczące w niej są promowane na platformie internetowej Polskiego Instytutu Filantropii, gdzie mają możliwość zaprezentowania swego projektu.

- Skąd nazwa akcji Kilometry Dobra? Układając jedną obok drugiej np. monety z nominałem 1 zł, 1 metr takiego ciągu to 44 zł, a 10 metrów to już 444 zł - wyjaśnia R. Kędziora.

Stowarzyszenie ESTEKA, chcąc poszerzyć grupę dzieci i młodzieży objętych hipoterapią, postanowiło poprzez kampanię Kilometry Dobra przeprowadzić zbiórkę pieniędzy przeznaczoną na tej rodzaj rehabilitacji.

- Chcielibyśmy objąć hipoterapią setkę niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Zajęcia takie prowadzimy od siedmiu lat i każdego roku z tej metody rehabilitacji, w zależności od środków jakie udaje się nam pozyskać w otwartych konkursach grantowych, korzysta od 60 do 80 osób - mówi Robert Kędziora. - Pieniądze pochodzące ze wspomnianej akcji będą stanowić dodatkową kwotę, pozwalającą nam na znaczące poszerzenie grupy rehabilitowanych. Koszt pełnego cyklu, czyli trzydziestu półgodzinnych zajęć, dla jednego dziecka wynosi 1800 zł. W tym naturalnie mieści się m.in. opieka lekarza specjalisty, a także hipoterapeuty.

Członkowie stowarzyszenia oraz wolontariusze zbierają pieniądze podczas różnego rodzaju imprez odbywających się w Tarnobrzegu i regionie. Ponadto zwracali się z prośbą o wsparcie do firm, instytucji, które wpłacały datki bezpośrednio na konto.

Będą także zbierać podczas Dni Tarnobrzega.

- W najbliższy weekend, podczas święta miasta, jako ESTEKA organizujemy specjalną „Strefę Kilometrów Dobra”, w której na wszystkich będą oczekiwać dodatkowe atrakcje - informuje R. Kędziora. - W zamian za np. przymierzenie różnego rodzaju strojów, np. szlacheckich, rycerskich, kawaleryjskich, japońskich, przejażdżkę na koniu trzeba będzie wrzucić do puszki datek 5 zł. Będzie także loteria fantowa z ponad 600 nagrodami. I wiele jeszcze innych dodatkowych niespodzianek - zachęca wiceprezes stowarzyszenia.

Kampania Kilometry Dobra będzie prowadzona do 4 czerwca br.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama