Nowy numer 2/2021 Archiwum

Etna z Niska

Marcin Walko z Niska nagrodzony w konkursie fotograficznym Discover Europe 2017.

Discover Europe to największy ogólnoeuropejski konkurs fotografii studenckiej. W tym roku odbyła się jego czternasta edycja. Do konkursu zostało nadesłanych 3 tys. zdjęć z całej Europy. Jednym z laureatów tegorocznej edycji został Marcin Walko, student dziennikarstwa i komunikacji społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Nagrody w konkursie Discover Europe przyznawane są w czterech kategoriach. Marcin Walko, mieszkaniec Niska, za fotografię „Etna” zdobył trzecie miejsce w kategorii „Postcard from Europe” (Pocztówka z Europy).

- Fotografuję już od 10 lat. Cały czas udoskonalam warsztat, nabieram doświadczenia. Dotychczasowe słowa uznania ze strony znajomych, choć cenne, nie traktowałem jako obiektywne. Punktem zwrotnym okazały się głosy osób spoza kręgu znajomych zachęcające do publikacji zdjęć oraz udziału w międzynarodowych konkursach takich jak między innymi Discover Europe - mówi Marcin Walko.

Tegoroczna edycja konkursu Discover Europe odbyła się pod honorowym patronatem Parlamentu Europejskiego, Narodowego Centrum Kultury, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Związku Polskich Artystów Fotografików.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama