Nowy numer 3/2021 Archiwum

Sami sobie

Jak otrzymać nawet 245 tys. złotych na rozkręcenie własnej firmy?

Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, wystarczyło zjawić się na Dniu Ekonomii Społecznej w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli.

Dzień Ekonomii Społecznej to była doskonała okazja, by bez zbędnego teoretyzowania, na własne oczy przekonać się na czym ta ekonomia polega.

- Ekonomia społeczna ma jasno sprecyzowany społeczny cel; zysk nie jest wytwarzany dla właściciela przedsiębiorstwa, ale zostaje w nim zostaje i jest przeznaczany na rozwój firmy. Ponadto, często jej pracownikami są osoby wykluczone - wyjaśnił Philipp Zalewski, jeden z organizatorów tego dnia.

W spotkaniu w bibliotece wzięli udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, spółdzielni socjalnych, warsztatów terapii zajęciowej oraz osoby, które myślą o rozpoczęciu działalności gospodarczej.

Jedną z firm, która działa na zasadach ekonomii społecznej jest Innowacyjna Spółdzielnia Socjalna „Sami sobie”.

- Nasza firma zatrudnia osiem osób. Działamy od czterech lat w branży gastronomicznej. Dostarczamy zupy regeneracyjne dla pracowników Huty „Stalowa Wola" i „Ikea”, a także posiłki dla szkół, przedszkoli oraz obsługujemy konferencje i sympozja - powiedziała Marta Gromysz, prezes zarządu.

Dzień Ekonomii Społecznej odbywał się pod patronatem prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego i starosty stalowowolskiego Janusza Zarzecznego.

Jego zaś organizatorami byli: Rada Organizacji Pozarządowych powiatu stalowowolskiego, starostwo powiatowe w Stalowej Woli, Centrum Organizacji Pozarządowych w Stalowej Woli, Klub Integracji Społecznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, Centrum Rewitalizacji w Stalowej Woli, Rzeszowski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej i Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 11 czerwca)

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama