Nowy numer 2/2021 Archiwum

W samo południe, czyli…

Młodzież zasypała prezydenta Tarnobrzega gradem pytań.

W Szkole Podstawowej nr 6 im. Akademii Miechocińskiej odbyło się niecodzienne wydarzenie. Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb spotkał się z uczniami klas V i VI na specjalnej konferencji prasowej.

Młodzież przygotowała wiele pytań, z których większość dotyczyła spraw i problemów z jakimi spotykają się mieszkańcy osiedla Miechocin.

Ale były poruszane również kwestie ogólniejsze, dotyczące całego miasta, w tym m.in. rozwoju turystyki, promocji Tarnobrzega, przyszłych losów budynków po wygaszanych gimnazjach. Prezydent starał się na wszystkie pytania udzielić jak najbardziej wyczerpujących temat odpowiedzi.

Dzisiejsze spotkanie uczniów z Grzegorzem Kiełbem było pokłosiem warsztatów dziennikarskich zorganizowanych w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej, a przeprowadzonych przez redakcję „Gościa Sandomierskiego”.

Podczas zajęć młodzież miała za zadanie przeprowadzić symulację wywiadu ze znaną osobistością. Wybór padł na prezydenta Tarnobrzega, w którego dzielnie wcielił się Bartosz Mazur. Okazało się, że pytania, jakimi zasypano „prezydenta” były niezwykle dojrzałe i trafne.

Dlatego kierownik Filii nr 3 MBP Edyta Szeląg, widząc potencjał tkwiący w młodzieży, postanowiła pójść za ciosem. Wspólnie z dziennikarzami „Gościa” zaproponowała dyrektor szkoły Wilhelminie Kropornickiej zorganizowanie spotkania z prezydentem Grzegorzem Kiełbem, aby uczniowie mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

W samo południe, czyli…   Uczniowie nie czuli tremy i pytali o to co ich najbardziej nurtuje Marta Woynarowska /Foto Gość

- Zaskoczyła mnie dojrzałość zadawanych pytań, które zupełnie nie odbiegały od kwestii poruszanych przez dziennikarzy na konferencjach prasowych odbywających się w urzędzie miasta. Część z nich dotykała spraw, które koniecznie należy wziąć od uwagę. Zaprosiłem młodzież do udziału w najbliższej konferencji prasowej do sali 201, gdzie będzie mogła bezpośrednio przyjrzeć się pracy zawodowych dziennikarzy - wyjawił Grzegorz Kiełb. - Warto bowiem takie przedsięwzięcia kontynuować.

- Warsztaty dziennikarskie, które poprowadziła redakcja „Gościa Sandomierskiego”, wpisują się w działania biblioteki skierowane do dzieci i młodzieży, które udaje się realizować dzięki doskonałej współpracy ze Szkołą Podstawową nr 6. Naszym zadaniem jest bowiem, obok propagowania czytelnictwa, zawsze będącego priorytetem, integrowanie i praca na rzecz lokalnej społeczności - powiedziała Edyta Szeląg, kierownik Filii nr 3 MBP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama