Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Stawiamy na patriotyzm

Odbyła się druga edycja Festiwalu Piosenki Patriotycznej.

- Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży mocno stawia na patriotyzm i nasz festiwal ma pobudzić takiego ducha pośród młodych. To nie jest dziś popularna postawa. Staramy się to zmienić poprzez piosenkę. Treść wykonywanych utworów nawiązuje do tematyki ukochania ojczyzny i wartości chrześcijańskich - podkreślał Krystian Dudek.

Występ jednego z zespołów muzycznych   Występ jednego z zespołów muzycznych Archiwum prywatne Uczestnicy festiwalu i członkowie KSM spotkanie rozpoczęli od Eucharystii w bazylice katedralnej. Prezentacje konkursowe odbywały się w dwóch kategoriach: soliści oraz zespoły. Każdy mógł wykonać dwa utwory. Jury oceniało m.in. dobór repertuaru i sposób wykonania. - W kategorii soliści pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Wisińska z parafii Brzeziny Stojeszyńskie, kolejne: Weronika Kargut z Potoka Wielkiego i Weronika Czajka z Potoczka. W kategorii zespoły pierwsze miejsce zajął oddział KSM działający przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Sandomierzu, kolejne: zespół Non Omnis z Sandomierza i zespół Jutro z Krzątki - wymienia Natalia Łukawska, organizatorka.
Podsumowanie festiwalu   Podsumowanie festiwalu Archiwum prywatne W czasie występów był prowadzony także konkurs historyczny. Podczas trwania festiwalu zbierane były pieniądze, które w całości zostały przeznaczone na pomoc Pawłowi, wychowankowi Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego „Radość życia” w Sandomierzu, prowadzonemu przez diecezjalną Caritas. - Paweł jest 13-letnim chłopcem chorym na białaczkę. Ostatnio nastąpił nawrót choroby. Chcemy poprzez pomoc Pawłowi członkom KSM pokazać, że powinni zwracać uwagę na problemy drugiego człowieka, i zaszczepić w nich wrażliwość na innych - dodała Natalia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma