Nowy numer 3/2021 Archiwum

Coś dla każdego

Koncerty, festiwale, jarmarki i wiele innych imprez czeka w najbliższych miesiącach na tarnobrzeżan.

Kalendarz większych imprez przygotowanych przez Urząd Miasta lub przy jego współudziale przedstawił na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb. Zdradził również, jacy znani artyści zaprezentują się na miejskich scenach. – W najbliższym czasie, bo już za dwa tygodnie zapraszam wszystkie dzieci na obchody ich święta pod hasłem „Spełniamy marzenia”, które naturalnie odbędą się 1 czerwca – zapraszał najmłodszych mieszkańców Tarnobrzega prezydent miasta.

Dzień Dziecka rozpocznie się już o 9.30 na placu Bartosza Głowackiego, skąd w kolorowym korowodzie uczestnicy przejdą na Stadion Miejski, gdzie odbędą się wszystkie zabawy i turnieje. – A tam będą oczekiwać „Piraci z Karaibów”, którzy zapoznają m.in. z pirackimi zwyczajami, oraz wielkie dmuchańce. Z pewnością bardzo atrakcyjnie i obiecująco zapowiada się turniej piłkarski w plastikowych kulach. W ramach edukacji ekologicznej będą tworzone wielkie konstrukcje przy użyciu plastikowych butelek. Nie zabraknie również naszych tarnobrzeskich policjantów. Na zakończenie Młodzieżowa Rada Miasta przygotowała muzyczno-taneczną zabawę „Efekt Łał” – informował Grzegorz Kiełb.

W niedzielę poprzedzającą Dzień Dziecka z myślą o najmłodszych Stowarzyszenie „Free Riders” Tarnobrzeg organizuje w parku przy zamku Tarnowskich w Dzikowie rodzinny piknik „Motocykliści dzieciom”.

Tegoroczne Dni Tarnobrzega, które odbędą się 3 i 4 czerwca, tradycyjnie już zainauguruje koncert muzyki klasycznej. Tym razem będą to arie i duety ze znanych oper i operetek. Koncert odbędzie 28 maja w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

Właściwie Dni Tarnobrzega natomiast rozpoczną się w sobotę na terenie „Mariny” nad Jeziorem Tarnobrzeskim. – W związku ze zmianą miejsca imprezy, spowodowaną prowadzonym remontem wałów wiślanych, będą kursować specjalne autobusy komunikacji miejskiej, a przejazd będzie bezpłatny – podkreślił prezydent. – Autobus będzie odjeżdżał z przystanku przy ul. Sokolej i tutaj też zakończy kurs powrotny. W tych dniach nie będzie również pobierana opłata od samochodów prywatnych za wjazd nad jezioro.

Wśród wielu wydarzeń, które znalazły się w programie święta miasta, warto odnotować Mistrzostwa Polski Mażoretek rozgrywane w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz koncerty w wykonaniu szwedzkiej wokalistki Velvet (sobota) oraz zespołu Poparzeni Kawą Trzy (niedziela). O godz. 22 w niedzielę będzie można zobaczyć nowość, widowisko światło-dźwięk, na które złoży się pokaz kolorowych fontann. Na placu Bartosza Głowackiego natomiast będzie można podziwiać czar orkiestr dętych. – Cały koszt przygotowania Dni Tarnobrzega zamknie się w kwocie 210 tys. zł, z czego 110 tys. pokryją sponsorzy – zaznaczył G. Kiełb.

W okresie wakacyjnych miesięcy odbędą się kolejne festiwale Hip-Hop, S16 oraz wpisany już na dobre w kalendarz miejski Jarmark Dominikański.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama