Nowy numer 45/2018 Archiwum

24 godziny nie wystarczą

– Organizując taki dzień, chcieliśmy zwrócić uwagę, że zapewnianie poczucia godności powinno być codzienną rzeczywistością – podkreśliła Iwona Miśkiewicz-Rachwał, dyrektor Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Janowie Lubelskim.

Jednym z uczestników zajęć w ośrodku jest 17-letni Dawid. – Syn od urodzenia jest niepełnosprawny. Porusza się na wózku. W opiece nad nim pomagają mi mąż i córka. Od trzech lat syn uczęszcza do ośrodka i bardzo mu się tu podoba, najbardziej lubi tańczyć. Dla nas to też ogromna pomoc. Nie musimy w kolejkach czekać do lekarza specjalisty, bo cała opieka jest na miejscu. Pobyt w ośrodku sprawił, że syn stał się bardziej kontaktowy, otwarty na ludzi – zwierza się mama Anna.

Dostępne jest 22% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy