Nowy numer 3/2021 Archiwum

Sandomierz w fatimskim świetle

Wieczorem 13 maja, Sandomierz obchodził 100. rocznicę objawień Najświętszej Maryi Panny w Fatimie.

Figurę Matki Bożej Fatimskiej przynieśli do sandomierskiej bazyliki katedralnej Księża Pallotyni i wierni z parafii Chrystusa Króla Wszechświata. Na początku nabożeństwa, dzieci przebrane w historyczne stroje przedstawiły inscenizację ukazania się Maryi pastuszkom w Fatimie. Odczytały także fragmenty pierwszej tajemnicy orędzia fatimskiego.

Sandomierz w fatimskim świetle   Inscenizacja fatimska ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Następnie uczestnicy nabożeństwa przeszli z figurą Maryi na Rynek Starego Miasta. Idący w procesji modlili się śpiewem Litanii Loretańskiej, trzymając w dłoniach zapalone świece i pochodnie. Na rynku dzieci przybliżyły zebranym kolejne fragmenty objawień fatimskich.

Sandomierz w fatimskim świetle   Procesja światła ks. Tomasz Lis /Foto Gość Bp Krzysztof Nitkiewicz przypomniał wezwanie Maryi z Fatimy, aby nie obrażać więcej Boga, który jest już bardzo obrażany. W przeciwnym razie spadną na ludzkość jeszcze większe nieszczęścia, niż dotychczas.

- Powierzmy opiece Maryi nasze miasto Sandomierz, wszystkich, którzy w nim żyją i do niego przybywają. Bądźmy posłuszni Bogu na wzór Niepokalanego Serca Maryi i nigdy Go nie obrażajmy. Nie pozwólmy również, aby ktokolwiek to czynił. Powinniśmy czuć się odpowiedzialni za zbawienie nie tylko nas samych ale i innych. Świat bez Boga skazany jest bowiem na upadek - mówił biskup.

Sandomierz w fatimskim świetle   Procesja światła na Starem Miasto ks. Tomasz Lis /Foto Gość Następnie odmówiona została modlitwa różańcowa za miasto. Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego, bp Krzysztof Nitkiewicz i bp Edward Frankowski udzielili zgromadzonym błogosławieństwa.

Sandomierz w fatimskim świetle   Modlitwa za miasto na Starym Rynku ks. Tomasz Lis /Foto Gość W wieczornym nabożeństwie uczestniczyli mieszkańcy Sandomierza, którzy przybyli całymi rodzinami, kapłani, seminarzyści, siostry zakonne oraz młodzi z grup duszpasterskich. Do modlitwy Sandomierzan dołączyli turyści z Polski i z Francji, którzy tego wieczoru obecni byli na Rynku Starego Miasta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama