Nowy numer 4/2021 Archiwum

Co za szczodrość!

Mszą św. i słowami gorących podziękowań odwdzięczyli się tarnobrzeżanom wierni ze złoczowskiej parafii.

Przed kilkoma dniami delegacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu zawiozła dary dla Przedszkola „Ziarenko” w Jasieniowcach na Ukrainie, prowadzonego przez siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości.

– Były produkty spożywcze, środki higieniczne oraz chemia gospodarcza, które zbieraliśmy wspólnie z parafią pw. św. Barbary przez cały Wielki Post. Szczodrość mieszkańców Tarnobrzega i okolic przerosła wszelkie nasze oczekiwania. Kiedy siostry zobaczyły ile darów przywieźliśmy, to dosłownie zaczęły skakać z radości – mówi Marcin Pilarski, dyrektor szkoły, który wraz z ks. Augustynem Łyko oraz pracownikami odwiedzili jasieniowską placówkę.

Obok słów niekończących się podziękowań siostry zapewniły o modlitwie w intencji wszystkich dobroczyńców. Również proboszcz złoczowskiej parafii ks. Michał Hołdowicz, pod auspicjami której działa przedszkole w Jasieniowcach, nie krył swego wzruszenia za okazywaną jego wiernym pomoc.

Co za szczodrość!   Msza św. w złoczowskim kościele Archiwum ZSP nr 1 W intencji tarnobrzeżan i wszystkich ofiarodawców ks. Włodzimierz Rosołowski, wikariusz parafii w Złoczowie, oraz ks. Augustyn Łyko, katecheta, wikariusz w parafii pw. św. Barbary, odprawili specjalną Mszę św.

– Wszelkie zbiórki darów mają oddźwięk duchowy. Tu nie chodzi bowiem o wyłożenie jakiejś sumy pieniędzy lub przyniesienie czegoś z domu, ale przede wszystkim jest to dostrzeżenie drugiego człowieka. Uzewnętrznienie tego co w nas najpiękniejsze. I tu należą się słowa uznania dla pana dyrektora, który na ten aspekt w wychowaniu uczniów, kształtowaniu ich postaw kładzie bardzo silny nacisk. Organizując zbiórkę podkreślał nie tylko wymiar materialny, lecz również duchowy całej akcji – zaznacza ks. Augustyn Łyko.

Ks. Łyko zwrócił także uwagę na ewangelizacyjną rolę przedsięwzięć o charakterze charytatywnym. Są one bowiem najlepszym uzewnętrznieniem chrześcijańskiego miłosierdzia. – Dla mieszkańców Ukrainy, gdzie lata komunizmu dokonały potwornych zniszczeń w religijności, przejawy bezinteresownej miłości bliźniego, obecność duchownych i świeckich ewangelizatorów pozwalają w powolnym, ale stałym odbudowywaniu wiary w Boga. Zwracają na to uwagę również siostry z Jasieniowiec, które doskonale zdają sobie sprawę, jak ogromną rolę w ponownym budowaniu wiary, nawiązywaniu relacji z Bogiem i Kościołem ma ich obecność wśród ukraińskiej społeczności.

Co za szczodrość!   Dwa pokoje zapełniły się darami Archiwum ZSP nr 1 – Nasza pomoc ponadto z pewnością wpływa na poprawę wzajemnych relacji pomiędzy narodami polskim i ukraińskim – dodaje Marcin Pilarski. – Ponieważ współpraca ze złoczowską parafią układa się nam bardzo dobrze, dlatego już obmyślamy kolejną akcję charytatywną, którą mam nadzieję również zorganizujemy wspólnie z parafią św. Barbary. Nieocenionemu ks. Stanisławowi Barowi, jej proboszczowi, zaś chciałbym w tym miejscu bardzo gorąco podziękować za ogromną życzliwość i otwartość. Dziękuję z całego serca – podkreśla dyrektor szkoły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama