Nowy numer 46/2019 Archiwum

Przy kapliczce najpiękniej

Majówki w Żabnie to już wielopokoleniowa tradycja.

W planie majówki są z reguły "Chwalcie, łąki", słowo kapłana, śpiew Litanii Loretańskiej, dziesiątka Różańca, Apel Jasnogórski, "Boże, coś Polskę" i inne maryjne pieśni.

Majówki z reguły prowadzi wikariusz ks. Rafał Cudziło. - Spotykamy się przy kapliczkach w Radomyślu, Żabnie, Nowinach i Grabczynach. Są też specjalne majówki dla dzieci - mówi ks. Rafał.

W Żabnie kapłana czasami zastępuje Helena Krawiec.

Majówki   Majówki
Dzieci modlą się z dorosłymi...
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Dla mnie majówki to przed wszystkim przecudne melodie i pieśni, które znaliśmy na pamięć i śpiewaliśmy nie tylko przy kapliczkach, ale także na łąkach, gdzie wypasaliśmy krowy. Najczęściej, oczywiście, nuciliśmy "Chwalcie, łąki umajone" - opowiada pani Helena.

Majówki   Majówki
...lub same z kapłanem
Ks. Rafał Cudziło
Ks. Rafałowi w ożywianiu maryjnego kultu w parafii - a nabożeństwa przy kapliczkach, jak przyznaje radomyski wikariusz, świetnie się w ten kult wpisują - pomaga prężny Legion Maryi. Legion od kilku lat prowadzi akcję "Zabierz wnuczka na majówkę".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama