Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nie tylko 24 godziny

I Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zorganizowano w Janowie Lubelskim.

Dzień rozpoczął się Eucharystią w miejscowym maryjnym sanktuarium.

Dzień Godności   Dzień Godności
Przybyli uczestnicy kilku powiatowych placówek
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Wszyscy jak tu zgromadzeni stanowimy rodzinę ludu Bożego. Jak w każdej rodzinie - ci co mają lepiej pomagają tym, którzy mają gorzej. Nami wszystkim zaś opiekuje się Bóg Ojciec. Jemu też dziękujemy, że dał nam nieśmiertelne dusze, które kiedyś odejdą do świata, w którym nikt nie będzie głuchy, niewidomy czy w inny sposób upośledzony - zwrócił się do zebranych w kościele ks. Edmund Markiewicz.

Dzień Godności   Dzień Godności
Eucharystię sprawowali ks. Edmund Markiewicz i ks. Tadeusz Ocimek
Andrzej Capiga /Foto Gość
Dzień Godności, na co szczególny nacisk kładli pracownicy Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Janowie Lubelskim, to nie tylko 24 godziny świętowania, w trakcie których osoby z IQ w normie starają się być miłe i usłużne dla osób z wynikiem poniżej.

Dzień Godności   Dzień Godności
Niepełnosprawni aktywnie uczestniczyli w Mszy św.
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Organizując taki dzień chcieliśmy zwrócić uwagę na fakt, iż zapewnianie poczucia godności powinno być codzienną rzeczywistością - podkreśliła Iwona Miśkiewicz - Rachwał, dyrektor Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego w Janowie Lubelskim.

Po Eucharystii na scenie obok kościoła oraz w domu parafialnym zaprezentowały się różne powiatowe placówki zajmujące się opieką nad osobami niepełnosprawnymi, w tym zespół „Jacy tacy” z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Caritas” diecezji sandomierskiej, który wzbudził ogromny aplauz publiczności.

I Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Janowie Lubelskim pomogli zorganizować: Warsztaty Terapii Zajęciowej „Caritas” diecezji sandomierskiej, „Barka" Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Środowiskowy Dom Samopomocy, Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej oraz Stowarzyszenie „Wawrzynek”.

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 21 maja).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama