Nowy numer 45/2018 Archiwum

Nie tylko 24 godziny

I Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zorganizowano w Janowie Lubelskim.

Dzień rozpoczął się Eucharystią w miejscowym maryjnym sanktuarium.

Przybyli uczestnicy kilku powiatowych placówek   Dzień Godności
Przybyli uczestnicy kilku powiatowych placówek
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Wszyscy jak tu zgromadzeni stanowimy rodzinę ludu Bożego. Jak w każdej rodzinie - ci co mają lepiej pomagają tym, którzy mają gorzej. Nami wszystkim zaś opiekuje się Bóg Ojciec. Jemu też dziękujemy, że dał nam nieśmiertelne dusze, które kiedyś odejdą do świata, w którym nikt nie będzie głuchy, niewidomy czy w inny sposób upośledzony - zwrócił się do zebranych w kościele ks. Edmund Markiewicz.

Eucharystię sprawowali ks. Edmund Markiewicz i ks. Tadeusz Ocimek   Dzień Godności
Eucharystię sprawowali ks. Edmund Markiewicz i ks. Tadeusz Ocimek
Andrzej Capiga /Foto Gość
Dzień Godności, na co szczególny nacisk kładli pracownicy Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Janowie Lubelskim, to nie tylko 24 godziny świętowania, w trakcie których osoby z IQ w normie starają się być miłe i usłużne dla osób z wynikiem poniżej.

Niepełnosprawni aktywnie uczestniczyli w Mszy św.   Dzień Godności
Niepełnosprawni aktywnie uczestniczyli w Mszy św.
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Organizując taki dzień chcieliśmy zwrócić uwagę na fakt, iż zapewnianie poczucia godności powinno być codzienną rzeczywistością - podkreśliła Iwona Miśkiewicz - Rachwał, dyrektor Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego w Janowie Lubelskim.

Po Eucharystii na scenie obok kościoła oraz w domu parafialnym zaprezentowały się różne powiatowe placówki zajmujące się opieką nad osobami niepełnosprawnymi, w tym zespół „Jacy tacy” z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Caritas” diecezji sandomierskiej, który wzbudził ogromny aplauz publiczności.

I Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Janowie Lubelskim pomogli zorganizować: Warsztaty Terapii Zajęciowej „Caritas” diecezji sandomierskiej, „Barka" Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Środowiskowy Dom Samopomocy, Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej oraz Stowarzyszenie „Wawrzynek”.

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 21 maja).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy