Nowy numer 45/2018 Archiwum

Aniołki czystości

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Eko-segregacja".

Do Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli wpłynęło aż 281 prac uczniów szkół podstawowych i gimnazjów ze stalowowolskiego powiatu, którzy mieli za zadanie zaprezentować plakat propagujący system segregacji odpadów.

Nerwowe chwile przed ogłoszeniem wyników   Eko
Nerwowe chwile przed ogłoszeniem wyników
Andrzej Capiga /Foto Gość
Jury w składzie Jadwiga Kukuła, Krzysztof Czerwiak, Mariusz Bajek, Małgorzata Kotwica-Tonderys oraz Joanna Rybak wytypowało 22 laureatów.

Martyna i Gabriela otrzymały wyróżnienia   Eko
Martyna i Gabriela otrzymały wyróżnienia
Andrzej Capiga /Foto Gość
W kategorii szkoły podstawowe najbardziej podobały się plakaty wykonane przez Dagmarę Adamczyk (PSP nr 9 w Stalowej Woli) i Jadwigę Drąg (Zespół Szkół w Kłyżowie). Wśród gimnazjalistów z kolei zwyciężyła Agnieszka Dwojak (Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli).

Wspólna fotka laureatów   Eko
Wspólna fotka laureatów
Andrzej Capiga /Foto Gość
Jedną z laureatek była Martyna Świątek, uczennica V klasy PSP nr 4 w Stalowej Woli.

- Podzieliłam kartkę na pół. Na jednej połowie narysowałam ładne środowisko i szczęśliwą dziewczynkę, a na drugiej jej koleżankę w masce a w tle fabrykę. Wykonanie plakatu, kredkami i ołówkiem, zajęło mi ponad 3 godziny - tak swoją pracę opisała Martyna.

Wystawę prac można oglądać do 25 maja   Eko
Wystawę prac można oglądać do 25 maja
Andrzej Capiga /Foto Gość
Gabriela Piechocka, uczennica IV klasy PSP w Rzeczycy Długiej też została wyróżniona.

- Narysowałam pojemniki: żółty, niebieski i biały. Każdy miał skrzydełka. Były to takie aniołki strzegące czystości - dodała Gabriela.

Pojemniki ze skrzydełkami   Eko
Pojemniki ze skrzydełkami
Andrzej Capiga /Foto Gość
Laureaci otrzymali elektroniczne gadżety oraz książki. Nagrody wręczał Witold Tutak, naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami UM w Stalowej Woli.

Nagrodzone prace można oglądać, do 25 maja, na wystawie w MBP w Stalowej Woli, która wraz z Wydziałem Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta i starostwem powiatowym konkurs zorganizowała.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy