W górniczej świątyni modlono się w intencji ofiar wypadków przy pracy.
W kościele pw. św. Barbary w Tarnobrzegu zgromadzili się przedstawiciele władz miasta na czele z prezydentem Grzegorzem Kiełbem, Rady Miasta, dyrekcji Kopalń i Zakładów Przetwórczych Siarki „Siarkopol”, Kopalni „Machów”, związków zawodowych, które wystawiły swoje poczty sztandarowe. Mszy św. przewodniczył ks. prał. Stanisław Bar, proboszcz parafii.
– Cieszy obecność władz miasta i radnych, którzy w ten sposób dowodzą swej pamięci i wdzięczności dla tych, którzy pracując w siarkowym zagłębiu, jednocześnie budowali Tarnobrzeg. To podziękowanie zaś szczególnie należy się osobom, które zginęły na swoich stanowiskach pracy lub odniosły ciężki uszczerbek na zdrowiu – powiedział ks. Stanisław Bar. – W niedzielę Dobrego Pasterza pragniemy dziękować za dar życia ludzi, którzy wpatrzeni w Niego, postanowili budować naszą lokalną społeczność i służyć jej swoją pracą.
Ks. Bar przypomniał, że od 1962 r. w kopalniach i zakładach siarkowych śmierć poniosło 64 pracowników, a ostatni z nich zginął przed kilku laty, ponad 3,7 tys. zaś uległo wypadkom.
Eucharystię poprzedziło uroczyste złożenie przez delegacje urzędów, instytucji, związków wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniają wszystkich pracowników KiZPS, którzy stracili życie na stanowiskach pracy.
Przypadający 28 kwietnia Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy ustanowiony został uchwałą sejmu w lipcu 2003 r. Tego dnia oddawana jest również pamięć ofiarom wypadków przy pracy. Jak podają oficjalne statystyki w ubiegłym roku wydarzyło się ponad 87 tys. wypadków, w których zginęło 239 osób.