Nowy numer 46/2018 Archiwum

Spaghetti i miecz

Ten dramat Tadeusza Różewicza czytało 10 finalistów konkursu „Mistrz pięknego czytania”.

Finał odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli.

- Nazwanie dramatu Różewicza komedią byłoby uproszczeniem i zubożeniem jego potencjału. Mieści się tu i surrealistyczny absurd, i groteska, i farsa. Sztuka Różewicza ukazuje romantyczną polską mentalność, która mitologizuje i uświęca każde narodowe głupstwo. Groteskowo miesza patos z trywialnością, z nadętego czyni wzniosłe - mówi Maria Bembenek, reżyser Teatru „Blagier” ze SDK w Stalowej Woli, która konkurs przygotowała.

Login Janik (stoi) czytał najlepiej. Bartłomiej Kotwica był trzeci   Mistrz czytania
Login Janik (stoi) czytał najlepiej. Bartłomiej Kotwica był trzeci
Andrzej Capiga /Foto Gość
Jury pod przewodnictwem Sylwestra Łysiaka z Domu Kultury w Tarnobrzegu pierwszą nagrodę, tysiąc złotych, przyznało Longinowi Janikowi. Drugim i trzecim miejscem uhonorowano, odpowiednio, Marię Kata - Kozłowską i Bartłomieja Kotwicę. Nagrodę publiczności otrzymała Jolanta Jurewicz.

Finaliści w komplecie   Mistrz czytania
Finaliści w komplecie
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Ocenialiśmy gest, mimikę, prezentację tekstu, ale też sposób wyrażania emocji, wczucie się w graną postać - wyliczał Sylwester Łysiak.

Organizatorami konkursu byli MBP, Urząd Miasta oraz stalowowolskie starostwo Powiatowe.

 

 

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy