Nowy numer 3/2021 Archiwum

Laur Specjalny dla diecezji za ŚDM

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek przyznała diecezjom sandomierskiej, radomskiej i kieleckiej Laur Specjalny za organizację Światowych Dni Młodzieży.

Na uroczystej gali, która odbyła się w Targach Kielce, wręczono nagrody wojewody świętokrzyskiego - Laury Świętokrzyskie. Była to 11. edycja wydarzenia.
Nagroda wojewody świętokrzyskiego jest przyznawana od 2006 roku. To honorowe wyróżnienie dla osób oraz instytucji, które swoją działalnością wpisują się w rozwój i promowanie województwa.

W tym roku nagroda została przyznana w 6 kategoriach oraz przyznano też dwa Laury Specjalne.

- W naszym regionie jest wiele wyjątkowych osób, przedsiębiorstw i instytucji, których działalność jest godna uwagi i szacunku. To dzięki nim możemy promować nasze województwo nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Dziś nagradzamy najlepszych - podkreśliła podczas uroczystej gali wojewoda Wojtyszek.

Laur Specjalny został przyznany wydarzeniu, jakim były Światowe Dni Młodzieży. Wyróżnione zostały za organizację tego wydarzenia trzy diecezje - sandomierska, kielecka i radomska.

Świętokrzyski Laur Specjalny dla diecezji sandomierskiej za udział w organizacji ŚDM odebrali ks. Marek Kumór, diecezjalny koordynator wydarzenia, oraz Natalia Bełz, zaangażowana w ŚDM w diecezji i na szczeblu ogólnopolskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama