Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ojciec Mateusz znów w akcji

Przez kilka dni ekipa filmowa popularnego serialu pracowała w Sandomierzu nad zdjęciami do nowych sześciu odcinków o detektywie w sutannie.

Na ulicach Sandomierza i na Rynku Starego Miasta znów zaroiło się od aktorów i członków ekipy filmowej serialu „Ojciec Mateusz”. Mieszkańcy oraz turyście mogli podpatrywać realizację scen pościgów i interwencji policyjnych, szybkich przejazdów rowerem przez Stare Miasto księdza Mateusza, który pomagał mundurowym rozwikłać kolejne zagadki kryminalne.

Ojciec Mateusz znów w akcji   Nowe odcinki w reżyserii Artura Żmijewskiego Archiwum prywatne Nowe odcinki reżyserował sam aktor Artur Żmijewski. – Jak zawsze chcemy czymś zaskoczyć widzów. Mogę powiedzieć tylko jedno, że będzie jak zawsze ciekawie, z humorem i z pewną dozą napięcia i dramaturgii – powiedział Artur Żmijewski, który oprócz pracy reżyserskiej sam wcielał się również w tytułową rolę.

Ani aktorzy, ani sam reżyser nie chcieli ujawniać szczegółów nowych odcinków, ani tym bardziej z jakimi przestępstwami będą się zmagali serialowi stróże prawa.

Można było tylko wywnioskować z realizowanych scen, że nie zabraknie brawurowych akcji policjantów oraz pomocy detektywa w sutannie.

Ojciec Mateusz znów w akcji   Serialne sceny na Rynku w Sandomierzu Archiwum prywatne Sceny do nowych odcinków realizowano na Starym Rynku, na wiślanym bulwarze, przy Uchu Igielnym na ul. Opatowskiej, Mariackiej i na parkingu przy katedrze.
W akcji można było zobaczyć aktorów: Michała Pielę oraz gościnnie Ilonę Ostrowską, Pawła Królikowskiego czy Marcina Bosaka.

Ojciec Mateusz znów w akcji   Będą nowe odcinki popularnego serialu Archiwum prywatne Nowe odcinki będą pierwszymi z serii jesiennej i można będzie je zobaczyć w telewizji od września.
Serialowi aktorzy uczestniczyli także w otwarciu galerii „Świat Ojca Mateusza”, którą zorganizowano w jednej z kamienic na Rynku Starego Miasta. We wnętrzach odtworzono główne plany serialu, których tak naprawdę rzeczywistości nie ma w Sandomierzu. Odwiedzający to miejsce mogą zobaczyć wnętrze kościoła, plebanii, komendy policji oraz pokój w pałacu biskupa. Ciekawostką są figury głównych serialowych bohaterów: ojca Mateusza, komendanta Możejki, aspiranta Nocula i gospodyni Natalii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama