Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ekonomia krzyża

„Światło Krzyża. Słowo i obraz” to niezwykły album pokazujący cierpienie i nadzieję.

Autor, ks. Mieczysław Kucel, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej, zaprezentował go w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli.

Album   Album
Album jest pięknie wydany
Andrzej Capiga /Foto Gość

To zbiór refleksyjnych fotografii krzyży oraz samego Chrystusa uwiecznionych w drewnie, metalu czy betonie. - Fotografie zawarte w albumie są ilustracją widzenia krzyża przez Romana Brandstaettera. On to przecież powiedział, iż krzyż jest kluczem do zbawienia. Moje zdjęcia są „tylko” odzwierciedleniem rzeczywistości, którą udało mi się spotkać - powiedział o albumie jego autor.

Album   Album
Wpływy ze sprzedaży pójdą na szlachetny cel
Andrzej Capiga /Foto Gość

- Ekonomia Krzyża: słabe jest mocne, ubodzy są bogaci, smutni są radośni, a prześladowani szczęśliwi… zaś ci, którzy tracą życie właśnie je zyskują. Jak żałośnie wyglądamy, gdy zabiegamy o znajomości, układy i względy pokładając nadzieję w ludziach; gdy szukamy protekcji, „pleców”, a w CV śmiesznie koloryzujemy własne życiorysy. Jeśli nas Bóg i garstka ludzi spod znaku Krzyża nie uratują, to nic nas nie uratuje - podkreślił ks. Ryszard Andrzejewski, autor kontemplacyjnych tekstów o krzyżu zawartych w albumie.

Album   Album
Podczas promocji albumu zagrali uczniowie PSM w Stalowej Woli
Andrzej Capiga /Foto Gość

Promocję albumu, przychody ze sprzedaży którego zostaną przeznaczone na renowację kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej, uświetnił występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli oraz tenora Piotra Szpary.

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 7 maja).

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama