Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kuszenie gimnazjalisty

Klasy piłkarskie, siatkarskie czy wojskowe mają przyciągnąć jeszcze niezdecydowanych.

Szkoły powiatu niżańskiego wabiły potencjalnych uczniów nie tylko atrakcyjnym wystrojem swoich stanowisk, ale także interesującą ofertą.

- LO w Nisku zamierza utworzyć klasę piłkarską i siatkówki, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej - klasę mundurową, współpracując ściśle z niżańskim garnizonem, Zespół Szkół w Rudniku nad Sanem oferuję możliwość nauczenie się obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie, a Zespół Szkół w Jeżowem uruchomi dodatkowe klasy nauki fryzjerstwa i kosmetyki - wyliczał starosta niżański Robert Bednarz.

Targi   Targi
Dyrektorzy zaprezentowali swoje szkoły
Andrzej Capiga /Foto Gość
Jedną z najbardziej popularnych szkół w regionie jest Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Marian Chrapko uczy w nim przedmiotów zawodowych, w tym zwłaszcza elektroniki.

Targi   Targi
Gospodarze, niżańskie LO, proponują klasą piłkarską i siatkówki
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Nasza szkoła stara się rozwijać każdy talent uczniów, zainteresować tematem, dać im się wykazać. Nasi uczniowie robią wiele ciekawych, innowacyjnych urządzeń, które są podziwiane na różnych pokazach i konkursach. Otrzymują tytuły młodych naukowców - zachęca Marian Chrapko.

Słowa swojego nauczyciela potwierdza obecny uczeń RCEZ w Nisku Mateusz Chmiel.

Targi   Targi
Nagrodzeni uczniowie
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Mamy dobrą nauczycielska kadrę i ambitnych uczniów. Ta mieszanka daje doskonałe wyniki zarówno w nauce, jaki i w konkursach, nawet ogólnopolskich - mówi Mateusz.

Podczas targów nagrodzono uczniów wyróżniających się w sporcie i nauce. Nagrody z rąk Roberta Bednarza otrzymali: Katarzyna Chrapko (innowacyjne rozwiązania w zakresie medycyny), Wiktoria Pikuła (II miejsce w Polsce w brazylijskim jiu-jitsu), Anna Trybowska, Barbara Trybowska, Dawid Cichoń i Piotr Butryn (szachy).

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama