Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wyśpiewana Koronka

Oratorium "Boże Miłosierdzie" zaprezentował zespół Piewcy.

W kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu z racji święta parafialnego odbył się specjalny koncert. Z premierą swego pierwszego oratorium wystąpił zespół „Piewcy”. – Na program złożyły się przede wszystkim covery znanych i nieco mniej popularnych utworów religijnych, tematycznie nawiązujących do Bożego miłosierdzia – wyjaśnił kierownik zespołu Andrzej Majda, będący jednocześnie organistą w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej na tarnobrzeskim osiedlu Sobów.

Zabrzmiały zatem m.in. pieśń „Jezu ufam Tobie” oraz hymn ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży. Śpiew przeplatały fragmenty z „Dzienniczka” św. siostry Faustyny.

Muzycy odśpiewali także wspólnie z publicznością „Koronkę do Bożego Miłosierdzia”.

Wielką wdzięczność za piękny i porywający koncert wyraził ks. Jan Zając, proboszcz parafii, który, by oddać stan ducha słuchaczy, przywołał pewną anegdotę. – Parę lat temu głosiłem rekolekcje w kościele w Wielowsi. Będąc u sióstr dominikanek usłyszałem jak mała dziewczynka, która poszła zwiedzić klasztor, po powrocie powiedziała do swojej mamy, że była w niebie. Tak i my dzisiaj dzięki „Piewcom” znaleźliśmy się w niebie – stwierdził ks. proboszcz.

Dzisiejszy występ był pierwszym publicznym koncertem zespołu, który powstał w ubiegłym roku. – Próby rozpoczęliśmy w lipcu lub sierpniu ubiegłego roku. Jesteśmy wszyscy muzykami. Uznaliśmy więc, że skoro Bóg obdarzył nas tym talentem, należałoby podziękować za to. A najlepszym, w naszym przypadku sposobem, jest śpiewanie dla Jego chwały – podkreślił Andrzej Majda.

Zespół tworzy kilkunastu muzyków reprezentujących Komorów, Sandomierz, Stale oraz Tarnobrzeg. – Z najbliższymi koncertami chcielibyśmy wystąpić w naszych rodzinnych parafiach. A później mamy nadzieję, że pojawią się zaproszenia i ruszymy dalej – dodał kierownik zespołu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama