Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ekologiczna jazda

10 elektrycznych autobusów zasili w przyszłym roku miejską komunikację w Stalowej Woli.

W sumie miasto zakupi 19 autobusów dla miejskiej komunikacji, w tym 10 to będą właśnie pojazdy zasilane prądem. Przetarg zostanie ogłoszony na daniach. Pierwsze zaś elektryczne autobusy pojawią się na ulicach Stalowej Woli za rok.

Zakup autobusów to realizacja ogromnego programu zmiany miejskiej i podmiejskiej komunikacji wartego 50 mln złotych, na które samorządy Stalowej Woli, Niska, Pysznicy i Zaleszan otrzymały 37 mln złotych dofinansowania.

Rowery   Rowery
Marek Pogorzelski prezentuje rower cargo
Andrzej Capiga /Foto Gość
Już od dziś natomiast z sześciu do dziesięciu zwiększyła się liczba wypożyczalni rowerów miejskich, a samych rowerów z 60 do 100. Większa, największa w Polsce, jak zapewnia Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike, jest także ich oferta.

Rowery   Rowery
Rowery zainteresowały także media
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Mamy więc tandemy, rowery dla dzieci typu cargo, którymi można przewozić nawet czwórkę dzieci czy rowery z fotelikiem. Wypożyczenie jest też tańsze niż w ubiegłym roku, gdyż zamiast darmowych pierwszych 15 minut, od dziś mamy 20 - mówi Marek Pogorzelski.

Obecnie w systemie wypożyczeń rowerów Nextbike zarejestrowanych jest już 3 tys. mieszkańców Stalowej Woli, którzy do tej pory korzystali z niego 6 tysięcy razy.

- Konsekwentnie budujemy miasto nowoczesne, przyjazne dla mieszkańców i środowiska. Dodatkowo Stalowa Wola stawia na promocję rodziny, dlatego w systemie roweru miejskiego pojawiły się między innymi specjalne rozwiązania, jak rower cargo do przewożenia dzieci. To wszystko dzisiaj wyróżnia Stalową Wolę na tle województwa podkarpackiego oraz całego południowo –wschodniego regionu. Jesteśmy bowiem jedynym ośrodkiem miejskim w całym regionie, który taki system wdrożył - podkreślił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Rowery   Rowery
Miejsca gdzie można wypożyczyć rowery
Andrzej Capiga /Foto Gość
W tym roku rowery można wypożyczać w stacjach zlokalizowanych przy: Placu Piłsudskiego, ul. Staszica (Sklep Wzorcowy), Alejach Jana Pawła II (osiedle Skarpa), ul. Hutniczej (MOSiR), ), ul. Czarnieckiego (obok sklepu MIŚ), KEN (naprzeciw Hotelu Stal) oraz Siedlanowskiego (Lasowianka), a także obok hali targowej, na osiedlu Hutnik (ul. Wańkowicza) i na rozwadowskim rynku.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama