Nowy numer 3/2021 Archiwum

Recepta na aktywność

Nawet trzy dorosłe osoby, mając dobry pomysł, mogą stworzyć nieformalną grupę i skorzystać z pieniędzy.

Założenia projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017 r.” przedstawiono podczas konferencji prasowej w bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli. Uczestniczyli w niej trzej jego reprezentanci (Fundacja Fundusz Lokalny SMK, „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” i LGD „Trygon”) oraz przedstawiciele samorządów.

- Chodzi o duży projekt wart 500 tys. złotych. Skorzystać mogą z niego organizacje, które działają nie dłużej niż 30 miesięcy, ale też grupy nieformalne skupiające co najmniej trzy dorosłe osoby, które pragną zrobić coś pożytecznego dla swojego otoczenia - wyjaśnił Stanisław Baska, prezes Fundacji Fundusz Lokalny SMK.

Konferencja   Konferencja
Uczestniczyli w niej też przedstawiciele samorządów i parlamentarzyści
Andrzej Capiga /Foto Gość
Na każdy wniosek można uzyskać finansowe wsparcie w wysokości 5 tys. złotych. Warunek jest jeden - grupa taka musi znaleźć partnera do realizacji swojego zdania. Może to być na przykład lokalna organizacja mająca osobowość prawną, ponieważ publiczne pieniądze nie mogą być przelane na konta osób prywatnych.

Za pieniądze z projektu można realizować różne cele, w tym te dotyczące wsparcia osób bezrobotnych, ludzi starszych, wolontariatu, edukacji, kultury czy historii.

Partnerzy projektu, by go realizować, muszą wyłożyć 42 tys. złotych. I tutaj jest rola samorządów (Niska, Stalowej Woli i Rzeszowa), które pokryją część tej kwoty. Resztę dołożą prywatni darczyńcy.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama