Nowy numer 3/2021 Archiwum

Gest i znak Miłości

Wielkoczwartkowa Msza Wieczerzy Pańskiej.

W wielkoczwartkowy wieczór w kościołach diecezji sprawowana była Msza święta Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczęła obchody Triduum Paschalnego, dni, w których wspominamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

W Wielkoczwartkowy wieczór wspólnota Kościoła wspomina pamiątkę dnia, w którym „nasz Pan Jezus Chrystus powierzył swoim uczniom odprawianie sakramentalnej ofiary Ciała i Krwi swojej” i ustanowił sakrament kapłaństwa Nowego Przymierza.

Tego wieczoru biskup Krzysztof Nitkiewicz przewodniczył Mszy Wieczerzy Pańskiej w kościele parafialnym w Hucie Komorowskiej.

Na początku Mszy świętej przedstawiciele wiernych, którzy przybyli na wspólną modlitwę, złożyli w dniu ustanowienia kapłaństwa życzenia biskupowi oraz obecnym księżom.

Gest i znak Miłości   Wspólna Msza św. Wieczerzy Pańskiej ks. Tomasz Lis /Foto Gość W homilii bp K. Nitkiewicz wskazał, że umycie przez Chrystusa nóg apostołom jest najlepszym wytłumaczeniem istoty Eucharystii. Wyraża uniżenie się Bożego Syna i złożoną przez Niego ofiarę z samego siebie, aby inni mieli życie. Ten jednoznaczny gest przewyższa uczone traktaty teologiczne, a zarazem stanowi praktyczną wskazówkę dla wszystkich przyjmujących Komunię św. i adorujących Najświętszy Sakrament. Biskup podkreślił, że naśladowanie postawy Chrystusa z Ostatniej Wieczerzy, jest warunkiem udziału w Jego chwale.

Podczas wspólnej Mszy św. dziękowano za dar powołania i posługę kapłańską.

Gest i znak Miłości   Modlitwa przy ołtarzu adoracji ks. Tomasz Lis /Foto Gość Liturgię wielkoczwartkową zakończyła procesja, w której odprowadzono Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie do ołtarza adoracji, ciemnicy, gdzie wierni mogą go adorować w osobistej modlitwie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama