Nowy numer 45/2018 Archiwum

Szli z patronem

Droga Krzyżowa przeszła ulicami Ulanowa.

Rok temu zainicjowano ją po raz pierwszy z okazji Roku Miłosierdzia i 400-lecia nadania praw miejskich miastu. Krzyż, który wówczas nieśli strażacy i flisacy, spoczął na stałe na cmentarzu parafialnym.

...i władze samorządowe miasta   Droga
...i władze samorządowe miasta
Bartłomiej Pucko
Tym razem Krzyż niosły wszystkie koła parafialne, instytucje i organizacje działające w gminie. Drogę Krzyżową prowadził proboszcz ks. Kazimierz Żyłka. Przy każdej stacji rozważano myśli św. Brata Alberta, patrona roku.

Było bardzo uroczyście   Droga
Było bardzo uroczyście
Bartłomiej Pucko
Jednym z najbardziej wzruszających momentów był ten, w którym krzyż na swoje ramiona wzięły dzieci. Oprócz nich, krzyż nieśli ministranci oraz przedstawiciele: Urzędu Miasta, młodzieży, Legionu Maryi, flisaków, szkoły, przedszkola, Wieczoru Uwielbienia, chóru, harcerzy, Róż Różańcowych i strażaków.

Nie zabrakło pieśni pasyjnych wykonanych przez Chór Miejski, grupę Wieczór Uwielbienia i scholę dziecięcą.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy