Nowy numer 46/2018 Archiwum

Odwiedzili bratanków

Uczniowie Zespołu Szkół w Jeżowem, w ramach programu Erasmus +, wyjechali do Kecskemét na Węgrzech.

Katarzyna Drabik, Adam Chudzik, Joanna Szewc, Weronika Szewc, Sylwia Wraga i Monika Borek spotkali tam swoich rówieśników z Niemiec i Łotwy.

Program spotkania na Węgrzech był bardzo atrakcyjny i zarazem intensywny, a więc nie było czasu na nudę. Uczniowie otrzymali różne zadania. Mieli na przykład opisać węgierski system edukacji, system szkolnictwa wyższego, miejsca pracy a także sposób odbywania praktyk w węgierskich firmach. Robili też galerie zdjęć z pobytu, a także prowadzili dziennik i przeprowadzali wywiady.

Był też czas na zwiedzanie.Uczestnicy programu zobaczyli zakład produkcyjny Univer, który zajmuje się przetwórstwem, głównie papryki, jedną z najnowocześniejszych w Europie fabryk Mercedesa oraz kilka lokalnych uczelni wyższych.

Podczas pobytu na Węgrzech nie mogło również zabraknąć zwiedzania stolicy, Budapesztu, gdzie uczniowie zobaczyli  najważniejsze atrakcje turystyczne tego miasta, czyli parlament, Felsenkrankenhaus a także zamek Budaer Burg.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy