Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jaja w kasku

Na pierwszą w Stalowej Woli „Moto święconkę” zapraszają bracia kapucyni oraz Stowarzyszenie „Przyjazna dłoń”.

W klasztorze za organizację Moto - święconki odpowiada br Janusz „Jaśko” Mędygrał, zapalony miłośnik motocykli, który niedawno wrócił z posługi na Ukrainie.

- Pomysł już od dawna dojrzewał w sercu. Przeszkodą był mój pobyt na Ukrainie. Za każdym razem kiedy byłem w Polsce organizowałem jednak z innymi motocyklistami wycieczki i pielgrzymki. Moto - święconka to będzie spotkanie miłośników nie tylko motocykli, ale w ogóle motoryzacji skupione jednak na Bogu, na nadziei Zmartchwychwstania Chrystusa. Przyjadą także miłośnicy starych aut - wyjaśnił br. Janusz.

Moto - święconka   Moto - święconka
Motocykle to wielka pasja br. Janusza...
Br. Janusz Mędygrał
Swój przyjazd zapowiedziało około stu motocyklistów, głównie ze Stalowej Woli i okolic. Także znajomi br. Janusza z Ropczyc i rodzice, również na motorach, spod Mielca.

- Świecenie pokarmów będzie urozmaicone konkursami, w tym na najładniejszą święconkę. Rozstrzygniemy także plastyczny konkurs dla dzieci poświęcony tej tematyce. Będą nagrody, między innymi przejażdżka motocyklem. Wyjaśnimy też, skąd w Polsce tradycja święcenia pokarmów, jakie winny się znaleźć w koszyku i jaka jest ich chrześcijańska symbolika. Moto - święconka ma pokazać, że można mieć pasję, na przykład motoryzacyjną i to nie przeszkadza wierzyć w Boga - dodał br. Janusz.

Moto - święconka   Moto - święconka
...i często jeździ z przyjaciółmi na wycieczki i pielgrzymki
Br. Janusz Mędygrał
Br Janusz „Jaśko” motocyklami fascynuje się od dzieciństwa. Nawet do I Komunii nim jechał. Pamięta że była to Jamaha. To zamiłowanie odziedziczył po tacie.

Do organizacji Moto - święconki włącza się także Stowarzyszenie „Przyjazna dłoń” z parafii Matki Bożej Szkaplerznej.

- Podczas tego spotkania będzie propagować także II Zlot Motocyklowy, który odbędzie się w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej 7 maja o 11.30 na placu koronacyjnym - dodał Andrzej Kochan, prezes stowarzyszenia.

 

Organizatorzy Moto - święconki zapraszają 15 kwietnia (sobota) na plac przed klasztorem. Początek o godz. 14.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama