Nowy numer 46/2018 Archiwum

Symbole ŚDM-u przywędrowały do Rzymu

Relacja z pielgrzymki młodych na spotkanie z papieżem Franciszkiem podczas którego nastąpi przekazanie symboli ŚDM-u młodym z Panamy.

We wtorek w późnych godzinach nocnych wyruszyła pielgrzymka przedstawicieli młodzieży z całej Polski, aby w Rzymie uczestniczyć we Mszy Świętej z Papieżem Franciszkiem oraz przekazać symbole ŚDM Panamczykom.

Pośród przedstawicieli młodych jadących, aby podziękować za czas ŚDM i jego bezpośrednie przygotowanie w formie nawiedzenia poszczególnych diecezji przez symbole ŚDM-u jest także delegatka naszej diecezji, Natalia Bełz, jedna z wolontariuszek zaangażowanych w przygotowanie i przebieg ŚDM-u w diecezji oraz w Krakowie.

Wspólna pielgrzymkowa Msza św.   Wspólna pielgrzymkowa Msza św. Archiwum prywatne - Długi czas, który spędziliśmy w drodze w autokarze, wykorzystaliśmy na integrację i wymianę doświadczeń związanych z przeżywaniem dni w diecezjach, jak i wydarzeń centralnych w Krakowie. Po tak pięknych świadectwach trzeba przyznać i powtórzyć po raz kolejny, że przygotowania i przeżywanie Światowych Dni Młodzieży były czasem działania Ducha Świętego w sercach i naszego otwierania się na Bożą łaskę. Nawet wśród trudu przygotowań i uczestnictwa w ŚDM, odnaleźliśmy działanie Boga i Jego Opatrzność. Obecni są z nami Ola i Kuba, którzy jako delegacja z Polski byli w Panamie. Opowiadali nam swoje przeżycia związane z wizytą w tym kraju, zdawali relację z oczekiwań Panamczyków, którzy chcą pokazać swój kraj i siebie takimi, jakimi są i to, czym i jak żyją na codzień. W drodze na główne wydarzenia pod przewodnictwem Papieża, podziwialiśmy uroki Adriatyku, zwiedziliśmy część Wenecji, by w końcu dotrzeć do Rzymu – opowiada Natalia.

Młodzi w drodze na spotkanie z młodymi z Panamy   Młodzi w drodze na spotkanie z młodymi z Panamy Archiwum prywatne Młodzi będą w najbliższą Niedzielę Palmową uczestniczyć we wspólnym spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Rzymie, w ramach obchodu Dnia Młodych. Tego dnia polska młodzież przekaże symbole ŚDM-u młodym z Panamy, którzy rozpoczną bezpośrednie przygotowania do kolejnego światowego spotkania młodych. - Przez cały czas trwania pielgrzymki modlimy się w intencji pokoju na świecie, za nasze diecezje oraz dziękując za ŚDM w Polsce prosimy o dobre przygotowania na kolejne w Panamie – dodała Natalia.

Już jutro, w niedzielę, Natalia Bełz będzie relacjonowała dla nas jak wyglądało spotkanie z papieżem i młodymi z Panamy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy